• Намалена цена
  • Ново
3.7 v 120mAh 301048 Литиум Полимер Li-Po Батерија Li ion клетки За Mp3 MP4 MP5 GPS PSP bluetooth Слушалки Слушалките
zoom_in

3.7 v 120mAh 301048 Литиум Полимер Li-Po Батерија Li ion клетки За Mp3 MP4 MP5 GPS PSP bluetooth Слушалки Слушалките

DEN 259.00 287.52

Износот
check Това е достапна


1xpcs 3.7 V 120m Ah Литиум Полимер батерија на,добро idear за DIY mp3,mp4,и други мали димензии electroics стоки.
Следење на број обезбеди! Една година гаранција Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 3 mm(H)*10мм(W)*48mm(L) 5 > Оценка : DC3.7 V 120m Ah Modle : 301048 големина : H=3мм W=10мм L=48mm тежина : 3g/еез напон : 3.7 V капацитет : 110m Ah, 1 C празнење Полнење на струјата : стандард полнење, брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 В) максимално полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 2-4hrs (стандард); 2hrs (брзо) Заштита функција : преку полнење со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита може да се полнат постојано вградена заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Пакетот вклучува :
1 x компјутери 3.7 v 120m Ah литиум полимер батерија.301048 плаќање ве Молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам. превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги. Гаранција Гаранција Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Тип:
Li-полимер
Батеријата Број:
1 buc
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
301048
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
EHAO
Номиналниот Капацитет:
120MAH
Големина:
4x10x30mm
Функција:
Батерија
Состојба:
100% Сосема Нов
Напон:
3.7V
Место на Потекло:
Кина
Количина:
1bpcs
Номиналниот Капацитет:
120MAH
Тежина:
3g
is_customized:
Yes
БАТЕРИЈАТА ГОЛЕМИНА:
Дебелина=3мм width=10мм должина=48mm

Слична стока во категоријата..