• Ново
евтини користи т кошула топлина притиснете машина,термичка притиснете машина за продажба во катар,топлина притиснете машина цена
zoom_in

евтини користи т кошула топлина притиснете машина,термичка притиснете машина за продажба во катар,топлина притиснете машина цена

DEN 12369.60

Износот
check Това е достапна


евтини користи т кошула топлина притиснете машина,термичка притиснете машина за продажба во катар,топлина притиснете машина цена
користи т кошула топлина притиснете машина се Применуваат :
Оваа машина може да печатење било која боја или црно-бели слики, текст трансфер на : керамика, метал, стакло, облека и други материјали,
широко се користи во продавница бизнис, трансфер на персоналните предмети, облека преносот на топлината цели.
користи т кошула топлина притиснете машина Параметар :
Точка Име : мали топлина притиснете машина
Напон : 220 V, 110 V;
Моќност : 600 W;
Температурата Опсег : 0-399 C степен;
Време Опсег : 0-999sec;
Печатење со Големина на : 23 X30 CM
Пакет Димензија : 45 X41 X37 CM
Тежина : 17 Kg;
Производ Карактеристики
1. Грејната плоча површината на Тефлон боја, прашина-доказ, Нема потреба висока температура крпа;
2. Користење на интелигентни дигитален дисплеј температура контролер, за контрола на температурата е точна (+-10 степен C);
3. Пред притисок прилагодување уникатен начин, под притисок се прилагоди, лесен и флексибилен;
4 дигиталниот дисплеј електронски времето, процесот е завршен автоматски alert tone;
5. Фрлија алуминиумски топлина плоча, електрични цевка и плоча тело го фрлија како целина, топлина рамномерно, издржливи;
6. На површината се покрива со висока температура топлина ослободување слој, лесен за чистење, анти-оксидација;
7. Worktable врска температура еластична силикони пена, може да сноси 400 C степен и не дисторзија.
Инструкции :
а) Подигнете ја справи значи дека машината е отворена.Стави на целни производи на работна платформа, тестирање на притисок ако е соодветно, и не треба да се прилагоди на притисок knob. (Го вклучите knob стрелките на часовникот за да се зголеми притисокот, контра-стрелките на часовникот за да се намали притисок);
б) Отворање на машината, подготвени да топол печат производи. (Греење процес, ве молиме не се печат е ставен на работна платформа, со цел да се избегне лошо печено)
c) го Вклучите моќ вклучите , температура контролер почнувајќи self-тест, self-тест за околу 10 секунди за да се заврши и внесете го работат држава, потоа поставување на работни параметри (за прв пат, поставување на потребните : температурата, времето, види прилог време и температура инструмент-таблата оперативни инструкции)
По поставувањето на температура и време, машина започнува да се загрее греење (температурата се зголеми на 200 C степен трае околу 15 минути)
г) Кога машината до посакуваната температура се постигне, ќе бара трансфер на стоки плочки поставени на маса, рака притисне, машина започнува автоматски времето, по достигнување на одредено време, на машина издаде предупредување на ѕвонење, подигнете ја рачка за да ја заврши последната операција.

Двострано Печатење:
No
Стил:
боја
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Хартија Храна Режим:
упатство
Напон:
100-240V
Број На Модел На:
УХ-230
Брзината На Печатење:
24ppm
Употреба:
етикета создателот
Бренд Име:
UUUPART
Интерфејс Тип:
N/A
Макс. Големина На Хартија:
230x 300мм
Тип:
мини топлина притиснете машина
Точка име :
мини топлина притиснете машина
моќност:
600W
Температурата Опсегот:
0-399C степен
Времето, Опсегот:
0-999sec;
Примена:
керамика, метал, стакло, облека

Слична стока во категоријата..