• Ново
индустриски топлина притиснете машина,преносни топлина притиснете машина,термичка притиснете машина облека
zoom_in

индустриски топлина притиснете машина,преносни топлина притиснете машина,термичка притиснете машина облека

DEN 18192.00

Износот
check Това е достапна


индустриски топлина притиснете машина,преносни топлина притиснете машина,термичка притиснете машина облека
Купувачот забелешки :
За сите земји кои машина цената е иста. Само друга земја имаат различни превозникот цена. Е подобро да се
се потврди дека со нас пред да се направи исплата.
И нашите износ не ги вклучува данок. Ако не сте вашиот било побарано ние ќе се прогласи всушност вредност како
платени во фактурата. Ве молиме да не контактирате доколку ви треба ни да се изјасни ниска вредност.
Ве молиме исто така, му кажете ни што напонот и plut ќе се користи за вашата.
индустриски топлина притиснете машина pply :
Оваа машина може да печатење било која боја или црно-бели слики, текст трансфер на : керамика, метал, стакло, облека и
друг материјал, широко се користи во продавница бизнис, трансфер на персоналните предмети, облека преносот на топлината цели.
индустриски топлина притиснете машина Параметар :
Напон : 220 V, 110 V;
Моќност : 600 W
Температурата Опсег : 0-245 C степен;
Време Опсег : 0-999sec;
Печатење со Големина на : 23 X30 CM
Пакет Димензија : 56x 41x 38cm
Тежина : 18 Kg
Во однос производи :
Производ Карактеристики
1. Грејната плоча површината на Тефлон боја, прашина-доказ, Нема потреба висока температура крпа;
2. Користење на интелигентни дигитален дисплеј температура контролер, за контрола на температурата е точна (+-10 степен C);
3. Пред притисок прилагодување уникатен начин, под притисок се прилагоди, лесен и флексибилен;
4 дигиталниот дисплеј електронски времето, процесот е завршен автоматски alert tone;
5. Фрлија алуминиумски топлина плоча, електрични цевка и плоча тело го фрлија како целина, топлина рамномерно, издржливи;
6. На површината се покрива со висока температура топлина ослободување слој, лесен за чистење, анти-оксидација;
7. Worktable врска температура еластична силикони пена, може да сноси 400 C степен и не дисторзија.
Инструкции :
а) Подигнете ја справи значи дека машината е отворена.Стави на целни производи на работна платформа, тестирање на притисок
ако е соодветно, и не треба да се прилагоди на притисок knob. (Го вклучите knob стрелките на часовникот за да се зголеми притисокот,
контра-стрелките на часовникот за да се намали притисок);
б) Отворање на машината, подготвени да топол печат производи. (Греење процес, ве молиме не се печат е ставен
на работна платформа, со цел да се избегне лошо печено)
c) го Вклучите моќ вклучите , температура контролер почнувајќи self-тест, self-тест за околу 10 секунди за да се
заврши и внесете го работат држава, потоа поставување на работни параметри (за прв пат, поставување на
потребно : температурата, времето, види прилог време и температура инструмент-таблата оперативни инструкции)
По поставувањето на температура и време, машина започнува да се загрее греење (температурата се зголеми на
200 C степен трае околу 15 минути)
г) Кога машината до посакуваната температура се постигне, ќе бара трансфер на стоки плочки поставени на
маса, рака притисне, машина започнува автоматски времето, по достигнување на одредено време, на машина издаде
предупредување на ѕвонење, подигнете ја рачка за да ја заврши последната операција.

Двострано Печатење:
No
Стил:
боја
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Број На Модел На:
УХ-230A
Хартија Храна Режим:
упатство
Напон:
100-240V
Брзината На Печатење:
24ppm
Употреба:
етикета создателот
Бренд Име:
UUUPART
Интерфејс Тип:
N/A
Макс. Големина На Хартија:
230x 300мм
Тип:
мини топлина притиснете машина
Точка име :
индустриски топлина притиснете машина
моќност:
600W
Температурата Опсегот:
0-399C 245 C степен
Времето, Опсегот:
0-999sec;
Примена:
керамика, метал, стакло, облека

Слична стока во категоријата..