• Намалена цена
  • Ново
Koorinwoo Оригинални 16.5 MM паркинг Сензор Dual-Core Видео систем на Сликата Parktronic jalousie ретровизорот радар За Автомобил
zoom_in

Koorinwoo Оригинални 16.5 MM паркинг Сензор Dual-Core Видео систем на Сликата Parktronic jalousie ретровизорот радар За Автомобил

DEN 874.00 1119.84

Износот
check Това е достапна

Професионална Автомобил Паркинг Радар Систем за вашиот автомобил Лесно да инсталирате и да работат Двојно ПРОЦЕСОРОТ 4 Ленти, Анти-frost, Анти-песок Сензор системи за подобрено покривање и откривање Помогне да се спречи опасна и скапа судири Помогне да се обезбеди зголемување на безбедноста за патници, пешаци и членови на семејството -кои се случи да биде околу поместување на возило се Зголеми безбедноста на пешаците низ движи возилото ги Детектира мал објект и ниска ѕидови, како и Кога сте во близина на Пречка, тоа ќе се прикаже зборот : "Стоп" Може да се поврзе со било TFT LCD екран
Спецификации : 1. Го оценувате Напон : 12 V 2. Оперативен Напон Спектар : 9~16 V 3. Го оценувате Моменталната : 20~200m A 4. Откривање на далечина : 0.3 - 2.5 m 5. Ултразвучно Фреквенција : 40 KHz 6. Работна Температура : -35~80°С 7. Дисплеј Работна Температура : -40~60°C
Карактеристики : 1. Големина на Звучна Сигнализација Индикатор : Φ4.1cm x 1.6 cm 2. Должина на кабел на Звучна Сигнализација Индикатор : 2.5 m 3. Големината на главната контрола кутија : 8.9 x 6 x 2,2 см 4. Напредни чипсет за зголемено покривање и откривање на 5. Откривање на мали објекти и барови 6. Овозможи да се спречи опасна и скапа судири 7. Се обезбеди зголемување на безбедноста за патници, пешаци и членовите на семејството кои се случи да биде околу поместување на возило. Контрола кутија Моќ кабел Поврзете го кабелот ( за камера и монитор) Прилагодливи Говорникот 4*Паркинг Сензори 3 M Стабилна Лепак*2 ( 1 е за кутијата за контрола и 1 е за звучник) 16.5 mm Вежба (На Сензори дупка) Прирачник и Кутија

OSD Language:
Разговор Опсег:
0.3-2M Може да бидат прикажана на автомобил следење
Име На Модел:
003
Бренд Име:
Koorinwoo
Тип:
Видлив
Материјал Тип:
Повеќе
вежба големина:
16.5 mm
боја:
Црна/Бела/Gold/Сива/Red/Сино/Сребрена
Сензор:
4
систем:
Видео
Сензори Број:
4
Големина:
16.5MM

Слична стока во категоријата..