• Намалена цена
  • Ново
KAKA Крстот бод колекции Везови везана поставува со печатени шема,11CT платно,Дома Декор за градина Куќа,5D Elks Пасишта
zoom_in

KAKA Крстот бод колекции Везови везана поставува со печатени шема,11CT платно,Дома Декор за градина Куќа,5D Elks Пасишта

DEN 2244.00 2244.48

Износот
check Това е достапна


Бренд име : KAKA Крстот бод
Стокови името : 5 D Elks Пасишта
Примена : home/хотел/канцеларија декорација & подарок
Материјал на теми : памук&свила
Платно печатење : Висока прецизност Печатени шема
Вез Опсег : Главни
Платно тип : Мономер
За теми количина : Со 30% повеќе од количината на теми, апсолутна доволно.
СОВЕТИ : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct,ве молиме да користите 3 насоки од една до бод и 2 насоки за назад бод.
Cutton нишка(Вистински шут)
Здраво
Со користење на оригиналните еко-памук во Xinjiang, Кина,со Помош на два пати на singeing технологија,Рафинирани од 18 процеси,за Да се постигне висока јачина, добар сјај, не исчезнат,не е лесно да куп совршен квалитет.
Свила конец(Вистински шут)
Убава mercerization
Свила темата е изработена од памук, со цртање, силиконското масло, висока стабилност на стереотипите и боење,Со свилен сјај и текстура,Светла боја, силно чувство на три-димензионални,заврши сликата е lifelike.
Извезена платно(Вистински шут)
Супер висока Прецизност
Користење на светот напредна висока прецизност опрема,Печатење е исклучително точни,Апсолутно никаква пристрасност,бојата е јасна и лесно да се идентификува.
Вез Игли
Солиден и издржлив
Употреба на оригиналната корејски професионални везови игли,Солиден, тешко е да се деформира при свиткување.Иглата точка е чиста,иглата совет насилно внесува прст стомакот, исто така, не му наштети на рака,На коло глава ги штити рацете.
Производ Ефект Екранот
ПРАШУВА : сликите погоре се вистински фотографии на нашите производи (CKA0001 Елен).Производот можете да примате, бидејќи моделот е различна, може да биде над слика големина, боја, количина, итн. може да не се целосно во согласност,Тоа е нормален феномен.
Избор на платно и теми
КТ покажува бројот на плоштадите во инчи (2.54 см). Помал број поголем решетки, поголем број и помали решетки.
9 CT се однесува на инчен вклучувајќи 9 решетки, со четири насоки на везови линија вез, три насоки на везови линија каналите, ткаење е многу едноставна, погоден за чиста почетниците;
11 CT е една педа, вклучувајќи 11 решетки, со три насоки на везови линија вез, две нишки на везови линија каналите, ткаење умерена тежина, погоден за почетници, умешен;
14 CT е една педа, вклучувајќи 14 решетки, со две насоки на везови линија вез, со еден насоки на везови линија каналите, ткаење потешко, погоден за умешен.
Илустрација
Илустрација на целата бод везови метод
Мерки на претпазливост
1. на ткаенина укината два пати, формирање на "десет" зборот браздата, да се најде во центарот на точка на пресек, според цртање на центарот поени означени во линија број, најдете соодветните везови тема игла, во центарот на ткаенина на иглата везови.

Големина:
120x35cm cotton, 120x35cm silk, 150x40cm cotton, 150x40cm silk, 200x50cm cotton, 200x50cm silk
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Стил:
Европски и Американски Стил
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
Кинеската Трговска Марка:
Kaka крстот бод
Место на Производство:
Жеџијанг, Кина
Број На Производ:
CKA0023
Име на производ:
5D Elks Пасишта
Вез Опсег:
Главната везови
Платно Тип:
Мономер
Платно Печатење:
Висока прецизност Печатени шема

Слична стока во категоријата..