• Намалена цена
  • Ново
M8x45mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Хексадецимален Гром Socket Head Кап Завртки со Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви 10pcs
zoom_in

M8x45mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Хексадецимален Гром Socket Head Кап Завртки со Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви 10pcs

DEN 539.00 633.60

Износот
check Това е достапна


Опис :
Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Хексадецимален Socket Head Кап Завртки со Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви, лесно да го инсталирате и да работат. Тие се сигурни и трајни, се користи широко во многу апликација : Морски, Balustrades, Модел-Изработка, Архитектонски Metalwork, Градежништво, Инженеринг, Дома и во канцеларија апаратот. Чашката кап завртки главата сврзувачки елементи имаат вдлабнати возење област и нудат високо задржете моќ на висок вртежен момент нивоа. Хексадецимален штекер диск системите се управувано од хексадецимален клучеви или power tools со хексагонална мрежа. Тие се посилна и се полесно да се нишка.
Спецификации :
Завртки Тип : Хексадецимален Socket Head Кап Завртки
Големина : М8 x 45mm
Навој Дијаметар : 7.8 mm/0.307"
Глава Дијаметар : 12.9 mm/0.508"
Глава Висина : 7mm/0.276"
(Орев)Женски Навој Дијаметар : М8
Теренот : 1.25 mm/0.05";
Safe вртежен момент : 20mm
Тежина : 298g
Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
Пакет Количина : 10pcs. Хексадецимален Штекер болт (+-2%)+ Најлон Вметнете Хексадецимален Заклучување Ореви 10pcs
Совети : Производи содржат мали делови, ве молиме не дозволувајте деца да си играат, да се спречи inadvertent проголтани

Тип На Објект:
Нут & Гром Поставува
Број На Модел На:
C0091
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија

Слична стока во категоријата..