• Намалена цена
  • Ново
Хроматска Трепет Трансфер Налепница 9 Листови Ѕвезденото Небо Ласерски Помине Foils за Помине Уметност Украси DIY Holographic Помине Трудови
zoom_in

Хроматска Трепет Трансфер Налепница 9 Листови Ѕвезденото Небо Ласерски Помине Foils за Помине Уметност Украси DIY Holographic Помине Трудови

DEN 24.00 27.84

Износот
check Това е достапна

Спецификација :
Количина : 9 Листови
Лист Големина : Прибл. 4*20cm
Боја : Како на сликата покажува
Пакет Содржина :
9pcs Помине Foils
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет.
Може да се користи за УВ ноктите
Помине Уметност Foils создаде совршен "мешани метали" заврши за било полски боја.(Темен лак е подобро)
Ноктите Фолија може да се отстрани лесно со лак смена
Како да го користите :
1. Подготви вашата ноктот со обликување, туркање кутикулите назад и отстранување на сите масла.
2. Се применува база на грбот, и почекајте го сув.
3. Се применуваат лак(темна боја е подобро), почекајте го сув.
4. Се применуваат помине фолија лепак, се сече парче фолија (само доволно голема за нокти), притиснете го на вашите нокти. Различни бои на foils може да се меша на ноктите
5. Отстрани фолија и фолија модел треба да се држат до вашиот ноктите. Ако малку се водат за исчезнати, се однесува само на горниот слој на дел не се земаат и повторете го чекор.4
6. Откако целосно сува, печат со горниот слој за заштита на фолија.

Бренд Име:
БУ-Bauty
Број На Модел На:
M1161-01
Материјал:
Ноктите фолија
Големина:
4*20CM
Количина:
9 компјутери
Стил:
Holographic
Тип На Објект:
Налепница & Decal
Објектот Состојба:
100% Сосема Нов
Примена:
Помине Уметност Салон/ Home DIY
Потекло:
Кина Копното

Слична стока во категоријата..