• Намалена цена
  • Ново
FADUIES Мотоцикл Црното/Хром Ореол Ангел Око Led светилки drl Headlamp за Харли Davidsion Софтејл Тенок Масти Момче 7 Инчен H4 headlamp
zoom_in

FADUIES Мотоцикл Црното/Хром Ореол Ангел Око Led светилки drl Headlamp за Харли Davidsion Софтејл Тенок Масти Момче 7 Инчен H4 headlamp

DEN 1814.00 2015.52

Износот
check Това е достапна


FADUIES Мотоцикл Црното/Хром Ореол Ангел Око Led светилки drl Headlamp за Харли Davidsion Софтејл Тенок Масти Момче 7 Инчен H4 headlamp
Спецификации :
Моќност : 75 W
Големина : 7.(177*62*90mm)
LED Количина. : 13 Pcs*5 W LED
Температура на бојата : 6500 K (Бела)
Прозрачна : 1834 Лумен/Висока Грав,841 Лумен/Низок Зрак
Оперативен Напон : 10-30 V DC
Материјал : Diecast Алуминиум Домување
Леќа Материјал : ПММА
Рамки Боја : Црна
Водоотпорен го Оценувате : IP 67
Животен век : Над 50000 Hours
Гаранција : 1 Година
Fitment :
7" Круг Led Светла
2012-2016 FLD
1994-2013 Туринг(Освен Роуд Глајд,Стрит Глајд)
2009-2013 Trike Модели
1994-2016 Софтејл Моделите Опремени со Товарен Воз Headlamp Nacelle Комплет
2006-2010 FLHTCUSE Модели (Бараат Посебни Инсталации Темперамент, Не се вклучени во Пакет)
Answer : ___________________________ Note : 2007 Електра Глајд Ултра Класик Треба Резервни Mouting Комплет
Пакет Се Вклучени :
1 Buc LED Светла
1 Buc H13 Адаптер

Wattage:
75W
Бренд Име:
FADUIES
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Тип:
7 инчен Круг Мотор LED Светла
Wattage:
75W
Напон:
9-24V DC
боја:
Црна , Хром
Осветлување боја:
6000K
Материјал:
Алуминиум Домување
Тип Socket:
H4
Одговара:
За 7 инчен Харли Мотоцикл headlamp

Слична стока во категоријата..