• Ново
Бели Секси Долго Латекс Здолништа Пета Должина Гума Здолниште DQ-0014
zoom_in

Бели Секси Долго Латекс Здолништа Пета Должина Гума Здолниште DQ-0014

DEN 3950.88

Износот
check Това е достапна


Корисниците Кои Видени Оваа Точка Исто Така, Видени
Опис
1. H јагула должина долго здолниште
2. Со патент назад
3. Изработени од 100% природен латекс
4. Дебелина : 0.4 mm
5.100% рачно изработени
Големина на табелата
Боја шема
Носат латекс
1. Влечење на латекс облека-која се стреми да биде тесна и удобно се вклопуваат - може лесно да се оштети, оставајќи постојан прст знаци, се протега, или дури и rips и солзи,
во материјалот. Да имаат трпение, и се користи бебе во прав великодушно на внатрешноста на вашата облека.
Друга опција е да се користи силикони-базирани сјајна производ или НЕ на база на масло лубрикант за да се направи ставање на вашата облека полесно.
2. Наместо грабање латекс материјал се со вашите прсти, со што се зголемува веројатноста за напуштање прст indentations
или предизвикувајќи штета на вашиот облека, го користите вашиот цела рака да се повлече на облека.
Ја користите вашата рака да се префрлат на латекс и постепено shift додека облека е во место, правилно и ќе се чувствуваат удобно.
Употреба како многу бебе во прав или смазка како се чувствувате вие треба;вишокот секогаш може да биде суспендиран за исклучување, како што е потребно.
3. Toremove вашата облека, го следат истиот се повлече и промена метод да се отстрани garmentswith грижа.
Латекс нега
Ако сакате да уживате во вашиот латекс облека за долго време, а потоа на нејзините витални за да се грижи за тоа!
Во Принцип
1. Домаќинство масла, машински масла и greases може да предизвика сериозна штета на вашиот латекс облека, чувајте го подалеку.
2. Екстремната топлина ќе се топи на латекс. (Радијатори, свеќи и сл.)
3. Сончевата светлина ќе предизвика промена на бојата! Не го изложувајте латекс за подолг временски период во сончева светлина.
4. Вода и висока влажност ќе ги уништи и бојата на латекс. чувајте го сув!
5. Метал, вклучувајќи и пени итн. ќе дамка на латекс! Имајте на латекс далеку од тоа!
6. Никотинот ќе дамка на латекс. чувајте го подалеку.
7. Остри предмети, вклучувајќи долго ноктите лесно може да предизвика дупки или rip вашиот латекс облека.
8. Пот ќе ги оштети во долгорочни вашиот латекс! чувајте го на чиста.
9. Кожа, исто така може да ја оштети и ослабуваат вашиот латекс.
Измијте латекс
Пополнете кофа со некои рака топла вода, ставете една или две капки на бебе шампон и миење на латекс во тоа.
Потоа исплакнете го добро со свежа вода, така што нема шампон останува!
Потоа го стави на дрвена или пластична закачалка и нека се исуши, внатре и надвор!
Складирање латекс
Суво и Темно! Чувајте ги надвор од сончева светлина!
Нека вашиот латекс сува навистина добар откако ќе се исчистат, а потоа или да блесне со вода врз основа силиконското масло
или да му даде некои talcum на внатрешноста.

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Тип На Објект:
Здолништа
Пол:
Жените
Број На Модел На:
DQ-0014
Компоненти:
Здолништа
Бренд Име:
КД ФЕНСИ ДИЗАЈН
Знаци:
Edea
Материјал:
латекс здолниште гума здолниште
Големина:
0.4 mm латекс лист
боја:
езеро сино

Слична стока во категоријата..