• Намалена цена
  • Ново
4pcs/set Шпорет на Гас Заштитници Покрие Режач Не-стап Обновливи Врвот Плоча Stovetop Облоги Гас Спектар Заштитници Подлога за Исчисти Кујна
zoom_in

4pcs/set Шпорет на Гас Заштитници Покрие Режач Не-стап Обновливи Врвот Плоча Stovetop Облоги Гас Спектар Заштитници Подлога за Исчисти Кујна

DEN 153.00 218.88

Износот
check Това е достапна


Карактеристики
Употреба на стаклените влакна ткаенина обложени со висок квалитет на силика гел, одличен анти-лепење, лесно може да се отстрани површината на дамки од масло, дамки, итн., може да се користи постојано.
Спречување на нафта spills од одлевање на дното на рерната за време на печење. Големина може да се намали според рерна.
Висока температура опсег, конвенционалните температура -70-260 °C, се до 380 °C
Тоа може безбедно да се користи во машина за миење садови, нетоксичен, безбеден за контакт со храна, и има антисептички функција.
Примена
1. За греење храна
1) Намалување на печење лист во посакуваната големина и облик, со ножици;
2) Ставете ја на тепсија, плоча или друг контејнер;
3) да се Стави храна за печење лист;
4) По храна се печени, извадете го печење диск и кул со вода за перење.
5) Bakeware може да се користи постојано.
2. Се користи како рерната заптивка : Електрична печка; на дното или на дното на рерната; Пареа рерна - се става на дното на сушење рек, не може да се стави директно на дното; Како pretreatment површина, своите анти-лепење својства може да се примени на работа површината на тестото.
Пакетот вклучува
4 x Висока температура не-стап масло шпорет на гас површината заштита подлога
[x
lmodel]-[фото]-[0000]

Тип:
Садови Делови
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
Шпорет Режач Опфаќа Гас Спектар Заштитник
Бренд Име:
Pawaca
сертификација:
CE / ЕУ,ФДУ
Материјал:
Тефлон
Садови Делови Тип:
Шпорет На Гас Заштитници Маска

Слична стока во категоријата..