• Ново
1 парче 16 бои сенка целосна коронка preshaded стоматолошки циркони блокови компатибилен за сите CADCAM систем
zoom_in

1 парче 16 бои сенка целосна коронка preshaded стоматолошки циркони блокови компатибилен за сите CADCAM систем

DEN 3053.76

Износот
check Това е достапна

[Име на производ] 1 парче 16 бои сенка целосна коронка preshaded стоматолошки циркони блокови компатибилен за сите CADCAM систем [Општи информации за стоматолошки циркони керамички блокови] Нашата стоматолошка циркони керамички блокови се дизајнирани за Wieland Zeno и други видови на CAD/CAM мелничката систем како што Wieland Zeno, Роланд, Потекло, Yena, Imes-icore, Shera и VHF итн. [Пријавување] За создавање на коронки, мостови, инлеи и фасети на фиксна делумна протеза [Употреба] Мелничката стоматолошки циркони блок со вашиот CAD/CAM машина, а потоа испрати рамката во печка за синтерување. Крајната температура синтерување е 1480 степен целзиусови степени. Контрола на стапката на температура climbe рок од 8 степен на минута и бидете сигурни дека рамка е целосно да се излади до собна температура пред да ја отстраните. [Техничките Факти] Пред-синтерување Густина : ≥2.95 g/cm3 Пост-синтерување Густина : ≥6.08 g/cm3 Пост-синтерување Цврстина : Hv10≥12.5 остварен просечен успех од Пост-синтерување Flexural Сила : >1100 Mpa Синтерување Намалување : 19% - 22% Пред-синтерување Solubility : ≤2000ug ·cm -2 Пост-синтерување Solubility : ≤100ug·cm -2 Radioactivity на ураниум-238 по единица маса : ≤0.2 Bq·g-1 [Производ Функција] Ние изберете Tosoh прав циркони прав од Јапонија. Isostatic притисне, се грижи сите делови имаат хомогени густина и намалување на дистрибуција. Дискови имаат предност градини потребни за мелење машина. Повеќе точни скалирање фактор (упорни и конзистентност на скалирање фактор помеѓу секоја серија). Сигурен, контролира, обновливи процес на производство за да бидете сигурни дека истиот квалитет. Лесно да се намали, не порцелански кршење, помалку парчиња. Секој диск има свој бар код и скалирање фактор печатени. [Несакана Реакција] Не е позната несакана реакција. [Складирање] За складирање, ве молиме да се стави во чиста и сува околина. Во транспортот, се движат и чување на податоци, ве молиме да се избегне насилни истиснување, вибрации и судир. [Зачувување Услови] Температура : (-30 степен целзиусови степени)-(70 степен целзиусови степени) Влажност : 30%-90% [Период на Употреба] Употреба во рок од 5 години од датумот на производство. [Пакет] 1 Парче Preshaded Циркони Блок во еден картон Забелешка : имаме 16 боја : А1, А2, А3, A3.5, A4, B1, B2. Б3, Б4, Ц1, Ц2. C3, C4, D2, Д3, D4 Pls оставете порака за да дозволете ми да знаете која боја сакате? Ако не, ние ќе ги испрати по случаен избор. [Производи фотографии покажуваат]
Забелешка : Здраво секој купувачот, ве молиме оставете ни го вашето име и презиме, точна адреса и поштенски код, во случај на пакет бидат вратени. Ако пакетот е да се врати, бидејќи на вашата погрешна адреса,ние не ја преземе должноста.

боја:
OD98x10 ХТ, OD98x10 ST, OD98x12 ХТ, OD98x12 ST, OD98x14 ХТ, OD98x14 ST, OD98x16 ХТ, OD98x16 ST
Тип:
Протеза Чисти
Бренд Име:
tjiris
Име на производ:
Preshaded циркони блокови
Проѕирност:
ХТ, СВ.
Користење место:
Стоматолошка лабораторија
Цел:
Изработка на коронки, мостови, инлеи и фасети на фиксна делумна протеза
Quatily:
Висок квалитет
превозот:
Бесплатен превозот
Пакет:
Едно парче во еден труд кутија
Тип:
Wieland систем
Дијаметар:
98mm
боја:
16 бои preshaded циркони

Слична стока во категоријата..