• Намалена цена
  • Ново
7инчен 45W Црна led проектор светлата H4-H13 Водоотпорен headlamp за Харли Дејвидсон Fatboy Наследство Софтејл Јамаха.
zoom_in

7инчен 45W Црна led проектор светлата H4-H13 Водоотпорен headlamp за Харли Дејвидсон Fatboy Наследство Софтејл Јамаха.

DEN 2788.00 3168.00

Износот
check Това е достапна


7"инчен 45 W Црна led проектор светлата H4-H13 Водоотпорен headlamp за Харли Дејвидсон Fatboy Наследство Софтејл Јамаха.
Тип : Светлата Напон : 9-32 V Моќност : 30 W на ниски зрак; 45 W на високо зрак Боја Температура : 6000 K-6500 K Лумен : 2800 LM на ниски зрак; 4000 LM на високо зрак Производ димензија : 7 ИНЧЕН LED светлата Водоотпорен ниво : IP67 Работа Температура : -40+85°C Леќа : Висок транспарентен органско стакло Материјал : Diecast Алуминиумски Домување животниот век : 30000 часа Домување Боја Опции : Црна,Сребрена ве Молиме потврдете дека оваа светла одговара на вашето возило пред да ја купите Апликацијата Било Харли Дејвидсон модели со 7" светла,како што 2012,2013,2014,2015, 2016 година Харли Дејвидсон FLD 1994-2013 Туринг(освен Роуд Глајд,Стрит Глајд) 1994-подоцна Софтејл моделите опремени со Товарен Воз Headlamp Nacelle Комплет 2006-2010 FLHTCUSE модели бара посебна купување на жици се Подигнат P/N 71628-04 Ако вашиот модел е 2014 Стрит Глајд, треба адаптер приклучок за да инсталирате(Asin : B018 HSCD1 K) (Мали дупчење може да се бараат за некои модели) За Jeep Wrangler TJ (1997-2006) За Jeep Wrangler TJ Неограничен / ЗАБ (2003-2006) За Jeep Wrangler JK 2 Вратата (2007-2016) За Jeep Wrangler JK 4 Вратата Неограничен (2007-2016) За Land Rover Defender 90 & 110 СУМ За Општи Hummer (1992~2001) За Hummer H1&H2 (2003~2009)

Напон:
12V
Извор На Светлина:
LED
Lumens:
4000LM
Температура На Боја:
6500K
Бренд Име:
NFSEPGO
Wattage:
45W
зрак:
Висок/Низок
Напон:
9-32V DC
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Водоотпорен го оценувате :
IP 67
Леќа:
PC

Слична стока во категоријата..