• Намалена цена
  • Ново
V-201 Дигитални Менгеме Метар AC Ammeter Двојно Отворете Тековна Менгеме Capacitance Метар Висока Прецизност Multimeter
zoom_in

V-201 Дигитални Менгеме Метар AC Ammeter Двојно Отворете Тековна Менгеме Capacitance Метар Висока Прецизност Multimeter

DEN 887.00 1008.00

Износот
check Това е достапна


V-201 Дигитални Менгеме Метар AC Ammeter Двојно Отворете Тековна Менгеме Capacitance Метар Висока Прецизност Multimeter
Тип на : DC менгеме метар
Мерење на напон спектар : 0-1000(V)
Мерење на струја опсег : 0-1000(А)
Мерење на отпор опсег : 200 (Ω)
Батерија : 2 x AAA
Стандардна конфигурација Табела : пенкало + прирачник + боја кутија
Максимална Грофот : 1999
Менгеме отворање големина : 55мм
Менгеме ammeter наведени како менгеме метар. Неговиот работен дел главно се состои од електромагнетни ammeter и продорен тековната трансформатор. Преку-core тековната трансформатор core направени од активните дупки, и во менгеме, па оттука и името менгеме ammeter. Тоа е портабилен инструмент кој може директно да се измери наизменични струја на колото без прекинување коло. Тоа е многу лесен за употреба во електрични одржување и тоа е широко се користи.
Менгеме метар е еден метар интегрирање на тековната трансформатор и ammeter. Тоа е важна гранка на дигитални multimeter, и животниот принцип е иста како тековната мерка од сегашните трансформатор. Стегачот метар е комбинација од струен трансформатор и ammeter. Железо core на тековната трансформатор може да се отвори кога затегнување на клуч; жица преку кој актуелната се мери може да помине преку отворен јазот на железо core без да биде отсечен, и железо core е затворена кога клуч е пуштен на слобода. Жица на колото под тест поминува низ основни и станува примарниот калем на тековната трансформатор, која тековниот е предизвикана во секундарниот калем низ струјата. Така, сегашниот метар поврзани со секундарниот калем е индикација за мерење на струја на колото под тест.
Менгеме метар беше првично се користи за мерење на AC струја, но сега таа ги има сите функции на multimeter, тоа може да се измери AC и DC напон, струја, capacitance, диоди, triode, отпорност, температура, фреквенција и така натаму.
Карактеристики :
Компактен и пренослив Мерење целосна заштита дизајн AC тековни не-контактирајте со мерни Податоци задржување
Напојување користи два 1.5 v 7 батерии

AC Струја:
КАКО describ
Мерење Capacitance Опсег:
КАКО describ
AC Напон:
КАКО describ
Мерење Inductance Опсег:
КАКО describ
Димензии:
КАКО describ
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Напон Спектар:
0-1000(V)
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Работен Режим:
КАКО describ
DC Напон:
КАКО describ
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
DC Струја:
КАКО describ
Бренд Име:
niusiwen
Број На Модел На:
V-201
Мерење На Струја Опсег:
0-1000(А)
Мерење На Отпор Опсег:
200
Мерење На Напон Спектар:
0-1000(V)
Мерење На Струја Опсег:
0-1000(А)
Мерење На Отпор Опсег:
200
Батеријата:
2 x AAA

Слична стока во категоријата..