• Ново
Samsung GT-B3730 4G ФЛОПИ LTE Mobile Surf USB Stick
zoom_in

Samsung GT-B3730 4G ФЛОПИ LTE Mobile Surf USB Stick

DEN 2304.00

Износот
check Това е достапна


Samsung GT-B3730 4 G LTE Мобилните Стап Samsung GT-B3730 4 G Интернет Стап Технички Спецификации Број на Модел на Samsung GT-B3730 Оператор Модел Заклучување на SIM Статус Отклучен, SIM Картичката Слободна Форма, тип 4 G USB Интернет Stick/LTE Surf stick Чипсет/платформа Qualcomm MDM8200 Категорија LTE Категорија 3 (3 GPP Ослободување 8) Модем Мрежа Бендови 4 G/LTE Фреквенција GT-B3730 : Бенд 7(ФЛОПИ 2600 MHz) 3 G UMTS/WCDMA/CDMA Бендови UMTS 2100 MHz 2 G GPRS/GSM/EDGE РАБОТ 900/1800 MHz Податоци го Оценувате Брзина 4 G/LTE ФЛОПИ линк Брзина Низводно : 100 Mbit/s Возводно : 50 Mbit/s 4 G/TD-LTE линк Брзина Низводно : N/A Возводно : N/3 G HSDPA/HSUPA/HSPA/DC-HSPA+ Линк Брзина Низводно : 17 Mbit/s Возводно : 5.76 Mbit/s Други Карактеристики MIMO Поддршка ДА Wi Fi Поддршка НЕ Максимум Корисници Поддржани 1 Корисниците SD Картичка n/a USB Тип USB2.0 LAN Порта БЕЗ Надворешна Антена Конекторот 2 (Конектор Тип : ??) Капацитетот на батеријата : N/A Работно време : N/A Димензии 64 x 50 x11mm Тежина 35g OS Поддржани Windows XP/Vista/7/8,Linux, Ubuntu, Mac OS
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми од случајно во акции,ви благодариме за разбирањето !

Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
108Mbps
Примена:
Лаптоп
сертификација:
CE
Број На Модел На:
GT-B3730
Бренд Име:
sasadigital
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Вид:
Надворешни
Интерфејс Тип:
USB2.0
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции

Слична стока во категоријата..