• Намалена цена
  • Ново
DC 12V-36V 15A 500W Brushless Мотор Контролер Сала BLDC Возачот Одбор
zoom_in

DC 12V-36V 15A 500W Brushless Мотор Контролер Сала BLDC Возачот Одбор

DEN 515.00 643.68

Износот
check Това е достапна

Спецификации : Оперативен Напон : DC 12 V-36 V Оперативни Струја : Возачот Моќ : Брзина Напон : 0.1 V-5 V Температурата на работа : -40-85°C Влажност : 90%RH Кабина заштита : Да Овозможи Контрола : Да во Текот тековната заштита : Да Волан контрола : Да за контрола на Брзината сигнал : Yes Големина : 63x42mm/2.48x1.65" Количина : 1 Компјутер Моќ терминал Од : VCC(позитивни напојување) GND(негативен) MC(моторни фази W) MB(моторни фази V) MA(моторни фаза U) Сет за контрола на страната : [GND] контрола на терминал земјата [VR] гувернерот крај 0-5 V(соодветни за да 10% на моторни брзина -100% ) [ZF] обратен контрола(поврзани со 5 V или земјата може да полнење на моторни ротација насока) [M] tachometer пулсот излез(во зависност од бројот на моторните столбови што одговара на бројот на пулсот по револуцијата на излез број) [EL] овозможи контрола терминал(поврзани со 5 V ot земјата трчање потоа 5 V, заземјување на моторни запира) [5 V] 5 V контрола терминал САЛА за салата терминали : [5 V] Сала моќ позитивни [Ха] Сала сигнал [Hb] Сала сигнал [Hc] Сала Сигнал [GND] Сала негативни Жици : Контролен терминал за да ПРИЛАГОДИТЕ : 1. Моторот за контрола на брзината, жици методи : на располагање potentiometer систем брзина исто така, може да биде поврзан со MCU контрола, кога potentiometer контрола жици, на potentiometer средината pin е поврзан со VR speed port, potentiometer поврзан со двата краја од 5 V и GND терминал напон повеќе со голема брзина побрзо. 2. Моторни управувач за контрола на жици методи: можете да се префрлите на контрола, исто така може да биде поврзан со MCU контрола, да GND во една насока, а потоа во една насока 5 V. 3. Пулсот брзина сигнал : високи и ниски излез . IC не можат да се разберат информациите со клиент барање. Сала сигнал влезови за салата : Жици дијаграм се прикажани, еден одговара на ХА, HB,РК и на моторот, 5 V напојување поврзан со моторни хал позитивни сигнали, GND напојување негативен сигнал за моторни сала. Забелешка : Поради различни моторни производители да се направи салата на салата линија цел не мора да се следат линијата на табла за да се совпаѓаат со секвенцата, треба да се прилагодат, ве молиме родители кои се обрне внимание! Ако линијата секвенца погрешно, не го подигнете правилно, струја, или да започнете други феномени не се отворени, принудени да ги користат диск плоча ќе гори!!! Моторни возачот одбор на 12-36 V DC моќност , VCC позитивни напојување,GND напојување е негативен. Електрични жици методи : Brushless DC мотор за три линии, одговара М-р/У,MB/V,MC/W Совети : Ако користите помалку од 60 W, без дополнителна топлина мијалник , бидете сигурни да додадете повеќе од 60 W heatsink во светот се вози ефикасноста без намалување на температурата е премногу висока ќе блесне во трајно оштетување! Големината на топлина мијалник може да биде лоша средина базирана работа(се препорачува за ладење површина поголема од 200 квадратни сантиметри)!Кога инсталирање на топлина мијалник ,мора да се обрне внимание на грбот на модул 6 MOS цевна изолација, без изолација, тоа ќе биде да се почитуваат диск плоча трајно оштетени! Се предлага да додадете изолација филмови, двете страни на изолациони лист плус термички маснотии! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 x Brushless Мотор Controler
.

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
Други

Слична стока во категоријата..