• Ново
Blackview P10000 Про 11000mAh Лице ID 4G Мобилни телефони 5.99 RAM меморија, 4GB ROM 64GB 16MP MTK6763 Octa Core Андроид 7.1 OTG паметен Телефон
zoom_in

Blackview P10000 Про 11000mAh Лице ID 4G Мобилни телефони 5.99 RAM меморија, 4GB ROM 64GB 16MP MTK6763 Octa Core Андроид 7.1 OTG паметен Телефон

DEN 11039.52

Износот
check Това е достапна


Основни Информации
Модел
Blackview P10000 про
Featrue
11000m Ah батеријата + Четири Камери + Лицето ID + Отпечаток ID
Оперативен СИСТЕМ
Андроид 7.1
ПРОЦЕСОРОТ
MTK6763 Octa core ПРОЦЕСОР 2 Ghz
Графичкиот процесор
АРМ Мали G71 MP2 700 MHz
SIM Картичка
Dual Картичка Двоен Режим На Подготвеност
Li-Полимер
11000m Ah Батеријата
Капацитетот На Меморијата
RAM меморија
4 GB
ROM
64 GB
Max.
Да, Поддршка до 128 GB(не заборавајте да формат SD-картичка преку телефон доколку вие изберете 32 GB(или поголема) SD-картичка)
За Складирање
Вистинските достапни за складирање не е еднаков на писмено број,причината што може да се објасни е дека софтверската конфигурација на вашиот телефон ќе го окупира дел на чување.Последната достапна меморија може да се провери Antutu резултат слики од екранот.Ние не можеме да прифатиме спорот со текот на RAM/ROM разлика.
Конективност
Мобилните и безжични
Поддршка ФЛОПИ LTE, 4 G, 3 G(WCDMA) 2 G и(GSM) мрежи
2 G
GSM : 850/900/1800/1900 MHz
3Г WCDMA : 900/2100 MHz
4 G ФЛОПИ-LTE : B1/3/7/8/20
Bluetooth
Да,4.1+ХС
WLAN
Да, 802.11 b/g/n/a ,поддршка 5 G WIFI
FM Радио
Да, слушалка потребни
GPS
Да,GPS+ГЛОНАСС
Екранот
Екранот
5.99 Инчен
Тип
IPS
Резолуција
FHD+ 2160 x 1080 пиксели
Multitouch
Да,
Камерата
Предната камера
Предната Камера : 13.0 ПРАТЕНИК+0.3 ПРАТЕНИК
Задната камера
Задна Камера : 16.0 ПРАТЕНИК+0.3 ПРАТЕНИК
Видео
1080 P
Мултимедијални
Аудио формат
AAC, AMR,OGG, МАЈМУН,MKA,FLAC,MIDI,M4 A
Видео формат
3 GP, MP4, AVI,MOV,MKV,FLV,MPEG
Формат на слика
JPEG,GIF, BMP, PNG
Сензори
G-сензор
Yes
Јазик
Англиски,руски,кинески,шпански,polski,Dansk,Германски,Филипински,Magyar,Холандски и така натаму
Пакет Содржина
1 x Blackview P10000 Про Телефон
1 x USB Полнач 1 x адаптер 1 x Слушалка 1 x упатство
1 x USB Кабелот 1 x OTG кабел 1 x Заштитна фолија 1 x Маркетинг филм

Отклучување Телефони:
Yes
Функција:
Отпечаток Признавање,Видео Плеер,Мемориска Картичка Слотови,HD Видео Плеер,Порака,Wi-Fi,Гравитацијата Одговор,MP3 Репродукција,GPRS,екран осетлив на допир,FM Радио,Bluetooth,Пред Камера,е-пошта,GPS Навигација
Датум На Издавање:
2018
Снимањето Дефиниција:
1080P
Резолуција На Екранот:
2160x1080
тип на камера:
2 назад & 1 пред камери
Време На Разговор:
до 20hours
ПРОЦЕСОРОТ Производителот:
SF
Јазик:
Италијански,Турски,Руски,Германски,Шпански,Норвешки,Полски,Англиски,Португалски,Француски
Предната Камера:
13.0 ПРАТЕНИК
RAM меморија:
4G
Дебелина:
Нормално(>10мм)
SIM Картичка Количина:
Dual SIM Картички
ROM:
64g
Бренд Име:
Blackview
Мобилните:
GSM/WCDMA/LTE
Бендот Режим:
2SIM/Мулти-Бендови
Google Play:
Yes
Капацитетот на батеријата(mAh):
11000mAH
Оперативен Систем:
Андроид
Големина На Дисплеј:
5.99
дизајн:
Бар
Тип На Батерија:
Не Монтажни
Големина:
164.96*77.04*14.65 mm
ПРОЦЕСОРОТ:
Octa Core
Дисплеј Во Боја:
боја
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Задна камера:
16.0 ПРАТЕНИК
Објектот Состојба:
Нови
OS:
Android OS 7.1
ПРОЦЕСОРОТ:
MTK6763 (мачка.6) Octa Core
2G:
Gsm
3G:
WCDMA
4G:
ФЛОПИ-LTE
Предната Камера:
13.0 ПРАТЕНИК+0.3 ПРАТЕНИК
Задна камера:
16.0 ПРАТЕНИК+0.3 ПРАТЕНИК
Лицето ID+Голем батеријата:
Yes
OTG,OTA:
Yes
отпечаток id:
Yes

Слична стока во категоријата..