• Ново
За Meizu M6 Мини LCD Дисплеј на Допир 5.2 FHD Тест Добра Digitizer Собранието Замена За Meizu M6 Мини мобилен телефон
zoom_in

За Meizu M6 Мини LCD Дисплеј на Допир 5.2 FHD Тест Добра Digitizer Собранието Замена За Meizu M6 Мини мобилен телефон

DEN 1247.52

Износот
check Това е достапна

5.2 ИНЧЕН LCD Екран За Meizu M6 Мини Забелешка : 1. Тест LCD пред да ја инсталирате, ако тоа не може да биде работа, немојте да го инсталирате. 2. Секој екран е тестиран пред превозот 100% работи. 3. Се користи за поправка екран : приказ проблеми.мртви пиксели. разбиена LCD екрани и скршени lcd 4.Гаранција : 12 месеци Тест ААА Квалитет Сите екран проблем може да се реши. 5.Ако на екранот е во добра condution по инсталирањето, но едноставно не може да се вклучи, ве молиме да се Промени или да се надгради на MIUI верзија. 6.Ако инсталирате на екранот и се појавува на редовните линии на екранот,ве молиме да ги оддели екран и да го оставите телефонот сам и за малку во сува околина. Понекогаш ќе Има статички електрицитет.Ве молиме оставете го телефонот сам преку ноќ, а потоа да ја инсталирате повторно ако видите овој проблем продолжува во утринските часови. Ако на екранот е се уште проблем, ве молиме јавете се во нашата служба за корисници. ние ќе го решите вашиот проблем.
Компатибилност :
За Meizu M6 Мини Пакет Се Вклучени :
1 X LCD Дисплеј + Алатки

боја:
црна без рамка, бела без рамка
Број На Модел На:
M6 МИНИ
Резолуција На Екранот:
1280x720
Екранот:
> 3
Бренд Име:
UVR
LCD Комплет:
Yes
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Компатибилен Бренд:
Meizu
боја:
црна, Бела
Главниот Екран Со Големина:
5.2 инчен
lcd екранот:
За Meizu M6 МИНИ LCD екранот
QC:
Тестирани пред превозот

Слична стока во категоријата..