• Намалена цена
  • Ново
Samsung Оригинални Замена на Батеријата ИО-BT355ABE За Samsung GALAXY Tab 8.0 T355C ГАЛАКСИ Tab5 P355C T355 T350 СМ-T355 СМ-P350
zoom_in

Samsung Оригинални Замена на Батеријата ИО-BT355ABE За Samsung GALAXY Tab 8.0 T355C ГАЛАКСИ Tab5 P355C T355 T350 СМ-T355 СМ-P350

DEN 599.00 664.80

Износот
check Това е достапна


Овој производ е обезбеден дека тоа е купен од Samsung мобилен телефон производители додатоци продажни канали , апсолутно 100% вистински оригиналот. Бренд : Samsung Производ атрибути : 100% Оригинални Вистински Батерија Тип : ИО-BT355 ABE капацитетот на Батеријата : 4200m Ah Напон лимит : 4.35 V Компатибилен со : Samsung GALAXY Tab 8.0 T355 C ГАЛАКСИ Tab5 P355 C T355 T350 СМ-T355 СМ-P350 Батеријата Земја на Потекло : Кина Пакување спецификација : најголемиот дел пакет (меур плик торба) Важно : Новите Литиум Јон батерии мора да биде ЦЕЛОСНО НАПОЛНЕТА и ЦЕЛОСНО ИСПРАЗНЕТА 2 до 3 пати, пред да бидат ЦЕЛОСНО УСЛОВЕНИ. Ве молиме запомнете дека новиот Литиум-Јонска батерија е полн перформанси и долговечност е само постигнаа по 2 до 3 комплетни циклуси на полнење и празнење. Откако ќе оди преку 2 до 3 циклуси, ти никогаш не ќе мора да услов вашата батерија повторно! Сите времињата за разговор и standby се приближни, во зависност од превозникот е на прилагодувањата на мрежата, јачина на сигналот, и избраните карактеристики. Времињата за разговор и Standby, ќе бидат пониски во Аналоген режим, како што е наведено погоре.
Почитувани клиенти и пријател :
кога ќе се купи мојот објект. ако нешто необично се случува : Не се примени предмети,или не е во согласност со описот,или од други причини направи да не се задоволни. Ве молиме не го напушти неутрален(или негативно)повратни информации или отворен спор лесно,ве молиме да се чувствуваат слободни да пишувам да ме контактирате. Ние ќе се потрудиме услуга да се реши што е проблемот. Верувам дека добрата комуникација може да го реши сè. Повторно, ви благодарам многу.
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Ние ќе брод вашата предмети, како е можно поскоро откако ќе се направи исплата. Ако вашиот објекти истрча на акции или било какви други проблеми. Ние ќе ви покаже како е можно поскоро. Нормално, ние брод тоа од страна на Хонг Конг Воздухопловната, Сингапур Воздухопловната. Меѓународната Превозот бара повеќе комплицирано превозот постапки. Ако објектот не пристигне по очекување ден или било какви други прашања. Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. Ние ќе се потрудиме да го реши проблемот

Квалитетот сертификација:
CE
Оригинал или Не:
оригиналниот
Капацитетот на батеријата(mAh):
3501mAh-5000mAh
Бренд Име:
Samsung
Компатибилен Бренд:
Samsung
Samsung Модел:
Други
Број На Модел На:
ИО-BT355ABE

Слична стока во категоријата..