• Ново
4500mAh Продолжен Подебели Батеријата за Samsung Галакси S3 i9300 со Задниот Поклопец Случај+Ѕид Полнач За Samsung Galaxy S III S3 i9300
zoom_in

4500mAh Продолжен Подебели Батеријата за Samsung Галакси S3 i9300 со Задниот Поклопец Случај+Ѕид Полнач За Samsung Galaxy S III S3 i9300

DEN 527.52

Износот
check Това е достапна


4500m Ah Продолжен Подебели Батеријата за Samsung Галакси S3 i9300 со Задниот Поклопец Случај+Ѕид Полнач За Samsung Galaxy S III S3 i9300
Опис : * Генерички Најдобри замена за оригиналната батеријата со зголемена пасивност и времето на разговор. * Овој продолжен батеријата е два пати погуста од оригиналот,толку е поголем капацитет и треба нашата маска за да го инсталирате на телефонот. * Дојде со посебни капакот на батеријата за продолжен батеријата,подебели од оригиналниот задниот поклопец. * Директно од фабрика BAAKYEEK.Голема зделка,Огромни попусти,Високо ефективни. * Интегрирана microchip внатре спречува преполнувањето и издолжува на животниот век на батеријата. * Помине безбедно тест во фабриката,гаранција за квалитет,1 година гаранција. * Батерија Тип : Литиум Јонска * Капацитетот на Батеријата : 4500m Ah * Напон : 3.7 v * Батеријата големина на : 13.5*6.6*1.2 * Компатибилен со модели : За Samsung Галакси S3,I9300 (Забелешка на овој објект за Galaxy модел S3 i9300 само,да не се вклопат другите Галакси S3 модел) (Само одговара за Наведен еден модел,ве молиме проверете со вашиот модел внимателно пред да го купат.)
Пакет содржи : 1x на Капакот на Батеријата за батерии 1x Ѕид Полнач за батерии 1x 4500m Ah Батерија -Овој продолжен батеријата само може да се вклопи во нашата специјална задниот поклопец доаѓаат со тоа,вие не може да се користи вашата оригинална големина задниот капак со користење на оваа батерија.

Компатибилен Бренд:
Samsung
Бренд Име:
GOLDFOX
Квалитетот сертификација:
CE
Капацитетот на батеријата(mAh):
3501mAh-5000mAh
Samsung Модел:
Галакси S3
Број На Модел На:
За Samsung Галакси S3 i9300 Батеријата
Оригинал или Не:
Компатибилен
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Капацитетот На Батеријата:
4500mAh
БАТЕРИЈАТА ГОЛЕМИНА:
13.5*6.6*1.2
Компатибилен со моделите:
За Samsung ГАЛАКСИ S3 I9300 SIII

Слична стока во категоријата..