• Намалена цена
  • Ново
Камерон Кинеско 2100mAh Батеријата 35H00252-00M, B2PQ9100 за HTC 2PQ9120, A9u, A9w, Hima Аеро, Еден A9, Еден A9 LTE
zoom_in

Камерон Кинеско 2100mAh Батеријата 35H00252-00M, B2PQ9100 за HTC 2PQ9120, A9u, A9w, Hima Аеро, Еден A9, Еден A9 LTE

DEN 707.00 744.00

Износот
check Това е достапна


Компатибилен модел :
За HTC 2 PQ9120, A9u, A9w, Hima Аеро, Еден A9, Еден A9 LTE
Дел No. :
35 H00252-00 M, B2 PQ9100
Спецификации :
Напон : 3.85
Капацитет : 2100m Ah / 8.09 Пот
Димензија : 59.95 x 60.00 x 3.70 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-HTA900 SL
Li-Полимер батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси! Внимателен услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети се распродадени многу брзо. Така pls се зборува за продавачот, прво за повеќе информации за стоки и испорака. Ви благодариме.
Ако сакате да купите серија на стоки, pls контактирајте со нас за да се добие цената на големо или ФОБ цена.
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА КУПУВАЊЕ
1. Таму ќе биде малку коса се пролева за нови крзно производи, кои главно се предизвикани од сечење и спојување во текот на обработката. Тоа не е голем квалитет проблем затоа што било природно крзно производи имаат овој феномен.
2. Поради некои осветлување проблем може да биде мало боја разлика за одредени производи. Крзно од различни серии може да предизвика и благо боја разлики
3. Нашите крзнени производи се рачно изработени главно толку мала разлика во мерења е неизбежна
Превозот
* Повеќето од нашите зделки се промовираат со бесплатен превозот (избрани земји) од Кина пост, ве Молиме контактирајте со нас пред да се одржи вашата цел ако ви треба добра под итно.
* Објектите се добро спакувани со блистер и кутија,ние поддршка превозот преку Кина пост/HK пост/UPS/DHL/ФЕДЕКС/EMS/NL пост/Б пост,ве молиме оставете 5-35days.

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
HTC
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
1801mAh-2200mAh
Број На Модел На:
КС-HTA900SL

Слична стока во категоријата..