• Намалена цена
  • Ново
HIPERDEAL Нови 5.5 мм Endoscope Водоотпорен 2M Borescope Инспекција Камера 6 LED За Andorid Телефон 18Mar08 Капка Брод F
zoom_in

HIPERDEAL Нови 5.5 мм Endoscope Водоотпорен 2M Borescope Инспекција Камера 6 LED За Andorid Телефон 18Mar08 Капка Брод F

DEN 407.00 550.08

Износот
check Това е достапна


5.5 мм Endoscope Водоотпорен Borescope Инспекција Камера 6 LED За Andorid Телефон
Работи само со систем Андроид телефон(над 4.0), Не поддржува i OS систем;
Вашиот Android Телефон мора да поддржува OTG функција, и мора да го поддржуваат за да се поврзете надворешен камера.
Ве молиме внимателно проверете го вашиот телефон пред да нарачате
Карактеристики :
Нов и висок квалитет
Камерата главата надворешниот дијаметар : 5.5 мм
Погледнете агол : 66
Резолуции :HD : 640*480(VGA) ,1280*720(Само за PC)
водоотпорен ниво : IP67
пиксели : 300000pixels
Светлина : 6 Прилагодливи Бели Led Диоди
Поддршка на систем : Android /Windows 2000/XP/Vista/7
Апликацијата Области : Интраорална камера систем ; подводна камера ; водоотпорен Микро-камери; моторни возила одржување; канализација цевковод детектор; пребарување и спасување ; кривични и обичај детектор ; археолошки откривање ; на PCB откривање ; домашна нега ; воздухопловна и вселенска индустрија ; грижа и трактори индустрии ; нафтени дупчења индустрии ; конструкции и така натаму.
Андроид endoscope е нов тип на електронски производи.
Предностите на овој производ се : мали димензии, мала тежина, пред крајот модул школка дијаметар 5.5 мм, средниот дел од инсталацијата на кутијата за контрола, може да го прилагодите осветлувањето на екранот на 6 LED светла, фотографирање на слика откако фотографијата директно се земе слики зачувани во рамките на Android мобилен телефон, видео може да снима целиот процес на испитување погодно за набљудување и анализа на follow-up
КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ :
Понесете две-димензионални код на Прирачник за Корисникот ,Инсталирате АПЛИКАЦИЈА,и Вметнете камера
Пакетот Вклучува : 1x Андроид Мини USB Endoscope/1x Мала кука/1x Магнет/1x Страна аудиција/1x фиксна set/1x CD Возачот/1x Микро да USB линија

Тип:
Мини
Висока Дефиниција Поддршка:
480P
Мемориска Картичка Тип:
Никој
сензорот технологија:
CMOS
Вградена Меморија Големина:
НЕ
Пакет:
No
Бренд Име:
HIPERDEAL
Број На Модел На:
5.5 мм Endoscope Водоотпорен Borescope Инспекција Камера 6 LED За Andor
Камерата главата надворешниот дијаметар:
5.5 мм
Агол На Гледање:
66
Резолуции:
HD
Водоотпорен Ниво:
IP67
Пиксели:
300000pixels
светлина:
6 Прилагодливи Бели Led Диоди
За Поддршка На Системот:
Android /Windows 2000/XP/Vista/7
Должина:
2m

Слична стока во категоријата..