• Ново
Странична Светлина 24 LED Прилагодливи Прстен Светилка илуминатор 100V-240V 22mm или беа 25,5 мм За Видео Стерео Микроскоп Камера Осветлување
zoom_in

Странична Светлина 24 LED Прилагодливи Прстен Светилка илуминатор 100V-240V 22mm или беа 25,5 мм За Видео Стерео Микроскоп Камера Осветлување

DEN 2181.60

Износот
check Това е достапна

Надгради микроскоп, annular извор на светлина, monocular микроскоп, стерео прилагодливи извор на светлина, двојно гранка оптички влакна страна светилка
Внатрешен дијаметар 22mm/беа 25,5 mm
Производ карактеристики
1.LED микроскоп светилка со висока осветленост, долг живот, ниска температура, ниска температура, светлина и мека без stroboscopic, долг животен век, заштеда на енергија, интегриран дизајн, едноставен и елегантен, компактен изглед, лесен за инсталација.
2., прилагодлив интензитет на светлина, е идеален извор на автоматизација опрема, еден цилиндар микроскоп, стерео микроскоп и други оптички инструменти и опрема.
3., напојување на нови увезени од пластичен шприц школка, со пламен retardant, анти-стареењето и други карактеристики.
Производ параметар
1. моќ влезен напон : AC, 100-265 V, 50/60 Hz
2. излезниот напон и струја : DC12 V 3 W
3.LED живот : >100000 часа
4. боја : според потребите на корисниците, конвенционалните бела 6500 K, овој производ се користи за high-end индустриски визија светилка монистра, сликата ефект е повеќе од јасно. (други бои треба да се прилагоди)
5. осветленоста на вредноста : 0~100% линеарна затемнување
6.LED број на светлечки цевки : 24
7. внатрешниот дијаметар на прстен светилка монтажа димензија : 22mm или беа 25,5 mm
144 LED внатрешен дијаметар, 60 MM микроскоп извор на светлина, стерео електронски микроскоп, прилагодлив annular извор на светлина
Пакет се вклучени :
1x 24 LED Прилагодливи Прстен Страна Светлина(22mm или беа 25,5 mm)
1x Моќ линија
1x извор на Светлина модератор

боја:
Беа 25,5 мм, 22mm
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
24
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
Eakins
Теорија:
24 LED Прстен Светлина илуминатор Светилка
Drawtube:
LED

Слична стока во категоријата..