• Намалена цена
  • Ново
1600X Биолошки Monocular Микроскоп за Животно&Растителни Крвната Анализа Инструмент Студент homeschool Наука Експеримент Подарок
zoom_in

1600X Биолошки Monocular Микроскоп за Животно&Растителни Крвната Анализа Инструмент Студент homeschool Наука Експеримент Подарок

DEN 3476.00 4634.88

Износот
check Това е достапна

Опис на производот : Соединение микроскоп обезбедува висок зголемување за биолошки употреба и образовни апликации Monocular гледање главата со заменлив 10x widefield и 20x widefield eyepieces, фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус. Напред се соочуваат со nosepiece со прецизност-земјата 4x, 10x, 40x S achromatic стакло цели обезбеди корекција на боја зголемува слики Brightfield слики со rheostat контролирана LED осветлување и спирала-контрола на боја филтер Обичен фаза со клипови за да се обезбеди примерок, коаксијален на грубата и фината се фокусира на рек-и-назабена механизам за да се обезбеди прецизен фокус. Моќен една сијалица LED осветлување со dimmer Спецификации Глава : Monocular Eyepieces : WF10x, WF20x Леќи : 4x, 10x, 40x S Фаза : Обична фаза со фаза клипови Фокус : Коаксијален на грубата и фината Barlow Леќа : 2x Со скала (инсталирани во барел ) извор на Светлина : поведе со rheostat Моќ : 3 AA(LR6/5#) батерии (Не се вклучуваат) Општи Локација Место микроскоп на стабилна и цврста површина. 3 еез АА батерија понудата е потребно за набљудување со електрична илуминатор Електрични LED осветлување Место 3 еез АА батерија во база. користење на осветлувањето пред да го видите примероци Користејќи Микроскоп 1). За да започнете, користете подготвени микроскоп стакло слајд, и поставете го на центарот на микроскоп Фаза. Стегачот го надолу со Фаза Клипови 2). Откако ќе се постави на микроскоп со соодветните осветлување, погледнете низ Окуларот. 3). Секогаш започнете со набљудување на користење на најниско зголемување со микроскоп. Користете 4 X Цел Леќа со ротирачки Цел Леќа Бедем, така што 4 X Цел Леќа се со цел во центарот на Фаза(кога тоа е во правилна позиција ќе кликнете на своето место). На 4 X Цел Леќа ќе даде 80 X(80 моќ)приказ со 10 X Окуларот. Финална Енергија се пресметува со множење на Цел Леќа Власт преку Окуларот Моќ(e. g, 4 X2 X 10=80). 2 X е an Inner Barlow леќа 4). Фокус микроскоп од страна полека претворајќи се Фокусира Knob, додека на сликата форми во Окуларот. 5). Ако сликата не се појави премногу светла, ротирање на Диск дијафрагмата, додека удобно приказ се гледа.Можете да изберете помеѓу отворот позиции 6,5, 4, 3, 2 и 1. Ако сликата е премногу слабо, користете најголем отвор. 6). Да се зголеми со зголемување, ротирате Цел Леќа Бедем за да центар на 10 X Цел Леќа во текот на примероци за 200 X, или 40 X Цел Леќа за 800 X или промена на окуларот од 10 X да 20 X. Кога се користи високо magnifications фокус станува се повеќе критична и цел леќа ќе дојде до примерок со цел да се постигне фокус. не дозволувајте објективот допрете го лизгачот како што може да се пробие на слајд и да ги оштети леќите Грижа и одржување : микроскоп е со висок квалитет оптички уред.

Зголемување:
1600X
Материјал:
Пластични
Drawtube:
Monocular
Број На Модел На:
Skydust-1600X
Теорија:
Биолошки Микроскоп
Зголемување На Односот На:
1500X - 3000X
Бренд Име:
Skydust

Слична стока во категоријата..