• Намалена цена
  • Ново
Comica 2.5 M/4.5 М/6M Dual-раководител Lavalier Lapel Микрофон Clip-за Omnidirectional Кондензаторот Микрофон Кабел за dslr фото паметен Телефон Gopro PC
zoom_in

Comica 2.5 M/4.5 М/6M Dual-раководител Lavalier Lapel Микрофон Clip-за Omnidirectional Кондензаторот Микрофон Кабел за dslr фото паметен Телефон Gopro PC

DEN 990.00 1151.04

Износот
check Това е достапна


Опис :
COMICA Omnidirectional Кондензаторот Lavalier Микрофон CVM-D02 е еден Двоен-раководител микрофон за аудио снимка од два различни начини на луѓето; Микрофонот користи 2,5 mm дијаметар од силициум-гел кабел, и метал микрофон-shield материјали за производство, доаѓа со одличен анти-мешање функција, и спакувани во правец на muff за емитување-квалитетот на снимање !
Главните Карактеристики:
1. Dual-раководител Микрофон за двонасочна Аудио Снимање;
2. Метал Микрофон и Одличен Анти-мешање Функција;
3. Универзал за паметен Телефон, Камера, Go Pro Спортски Камера;
4. Се одликува со Правец на Muff и Правец-екран Ефикасно Филтер за Бучава;
5. 2.5 mm Силициум-гел Кабел Материјал , Strengthful и Моќен;
6. Едноставен за Работа;
7. Преносни Случај Погодно за Носење;
Спецификација:
1. Зачестеност Одговор
2. Поларните Шема
3. Технички Параметар
Поларните Шема
Omni-насока
Максимална SPL
100d B (@1k Hz,1% THD во 1kΩ)
Фреквентен Опсег
50 Hz~20k Hz
THD
Излезна Отпорност
600Ω
Динамички Опсег
114d B(по IEC651)
Чувствителност
-35d B±3d B повторно 1 V/Pa @1k Hz
Сигнал / Шум
68d B SPL (@1k Hz,rel 1 Pa по IEC651)
Материјал
Кабел Материјал:Силициум-гел
Микрофон Shield Материјал:Алуминиум Легура
Должина На Кабел
2.5 m / 4.5 м / 6.0 м
Она што е во кутијата?
1 XDual-Раководител Микрофон
1 XCarry Случај
2 X Правец на Muffs
4 X Етикета Клипови
2 X Правец на Екрани
1 X Видиме конвертор Адаптер
1 X Gopro конвертор Адаптер

боја:
2.5 М Кабел, 4.5 М Кабел, 6M Кабел
Пакет:
Yes
комуникација:
Жичен
Поставете Тип:
Мулти-Микрофон Колекции
Стил:
Lavalier Микрофон
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Бренд Име:
commlite
Поларните Обрасци:
omnidirectional
Употреба:
Камерата На Телефонот Gopro

Слична стока во категоријата..