• Ново
Бесплатен Превозот!!! Висок Квалитет на Звукот За Студио/Фаза на Изведба Professional USB Кондензаторот Микрофон Со Стенд/Алуминиум Случај
zoom_in

Бесплатен Превозот!!! Висок Квалитет на Звукот За Студио/Фаза на Изведба Professional USB Кондензаторот Микрофон Со Стенд/Алуминиум Случај

DEN 3648.00

Износот
check Това е достапна

1pc Професионални Звучници Кондензаторот Динамичен Студио за Снимање Микрофон / USB Микрофон / Computure Микрофон YR03
YR03
Професионално Снимање Микрофон
Апликации вклучуваат : Podast вокали ,voiceovers и повеќето музички инструменти снимање
Функција
1)Студио кондензаторот со USB дигитален излез
2)кој е Компатибилен со било која компанија база на дигитални аудио работна станица.
3)Вграден во транзистори намалување на шумот коло,ниско ниво на бучава ,стабилни перформанси ,висока SPL
4)Погодни за снимање ,за радиодифузија ,како и на-сценски перформанси
5)Комбинација на акустична дизајн ,висока чувствителност ,низок само бучава и ниска дисторзија
6)Микрофон ontology користење на алуминиумски материјал производство ,силна и druable
7)Микрофон дизајн воздушна филтрација функција ,може да се елиминира бучавата е пеење здив.
Спецификација
За Превозот 1. Во светот превозот ,освен некои countried и APO/FPO 2.Ние само бродот за да се потврди цел адреса . Ве молиме да ја потврдите вашата адреса пред исплата . 3. Ние ќе превозот, како е можно поскоро . 4. Секој увоз данок или такси се на купувачот одговорност . 5. Ве молиме контактирајте со нас доколку не сте го вашиот пакет на време . Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам за да можете ПОБРЗО . 6. Причина за internatioanl превозот , некои countried треба подолго време . Се надевам дека ќе може да се разбере.

Стил:
Рачен Микрофон
Пакет:
Yes
Поларните Обрасци:
Cardioid
комуникација:
Жичен
Бренд Име:
YARMEE
Поставете Тип:
Еден Микрофон
Број На Модел На:
YR03
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Употреба:
Караоке Микрофон
елемент:
Назад Electrets Кондензаторот
Поларните Шема:
Уни-насока
Зачестеност Одговор :
30Hz-20KHz
S/N Сооднос:
70db
Додатоци:
Шок Планината, USB кабел
Тежина:
1.55kg
Големина:
0.28*0.25*0.13(m)

Слична стока во категоријата..