• Ново
HB-71A Батеријата место заварување пен-се користи за полимер батерија заварување за s709a s719a место заварувач пен
zoom_in

HB-71A Батеријата место заварување пен-се користи за полимер батерија заварување за s709a s719a место заварувач пен

DEN 2640.00

Износот
check Това е достапна

1. Независни групи, лесно да транспорт и монтажа употреба;
2. Сите низок отпор кислород-free) бакарна материјал, испуштање на самото место заварување стабилна; 3. Со "7" серија заварчик за парење приклучок што овозможува заварување функција во голема мера се зголеми;
4. Отстранлив стил совет за лесна замена на зглобовите на различни големини; 5. Против пролизгување групи на професионални пен-во облик на рачка за лесно грчевито држејќи;
6. Вграден притисок рамнотежа еластични значи празнење на самото место заварување парична казна;
7. Сад алуминиум легура лемење игли, долг живот.
Конекција и да користите :
1, врската точка пред првиот заварување пенкало заварување заеднички авионот со парична казна sandpaper лесно полиран да се изложуваат на метален сјај,
За да се спречат идни површината оксидација, може да се обложени со подмачкување на нафта во трага на своите заеднички авион.
2, на ист начин на празнење на бакар главата место заварувач на авионот обработка.
3, место заварување со универзална пенкало со внатрешен М4 SHCS пенкало место заварување зглобовите ќе биде инсталиран на заварување, мора да бидат построги
Завртки M4 тесни, со цел да се одржува добра електрична спроводливост.
4, заварување напојување приклучок во штекер посветен, наместо да се користи моќта превоз, инаку
Лошо напојување ќе влијае на заварување ефект.
5, од пен-целта на самото место заварување кабли до 0.65 метри X2, тоа ќе ја намали моќта на оригиналниот пулсот испуштање на заварчик
Кога крак, како што не значи да прва сопруга заварување, место заварување тековната низа ќе се пренесе околу двојно поголема.
6, фиксно совет на φ1.5 Елоксирани алуминиумски лемење игли, по загубата на светлината може да биде принуден да се повлече на убодни,
Заварување игла размена, нов игла мора да се притисне на дното на заварување.
7, со цел да се обезбеди квалитетот на самото место заварување, заварување треба да се одржуваат чисти оксиди на совет. (Пакет не вклучува батерија и машина благодарение)
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо.

Max. Заварување Дебелина:
0.05-0.25 mm
Димензии:
NA
Тежина:
na
Номинална Должност Циклус:
NA
Бренд Име:
Eakins
Број На Модел На:
HB-71A
Употреба:
Минијатурни батеријата одржување (пулсот) место заварување
Номинална Капацитет:
na

Слична стока во категоријата..