• Намалена цена
  • Ново
KINYUED 2018 Луксузни машки Часовници Автоматско Себе Правец на Модниот Бренд Фаза на Месечината Механички Види Мажите Скелет Машки Horloges
zoom_in

KINYUED 2018 Луксузни машки Часовници Автоматско Себе Правец на Модниот Бренд Фаза на Месечината Механички Види Мажите Скелет Машки Horloges

DEN 2016.00 3304.80

Износот
check Това е достапна


Топло Совети :
1. Кога ќе го одбра види, ве молиме да обрнете внимание за да димензии на часовник, особено должината на бендот.
Ако се види бенд е премногу краток за вас, ве молиме контактирајте со нас кога ќе го поставите цел.
2. Различни екрани, резолуциите се различни. Тоа е причината зошто понекогаш боја на стоки не 100% , како слики.
За димензиите, секој производ мора разумно ниво на толеранција.
3 . Двојно календар механички види, датумот е од 00 до 39, од 01 до 31,тоа се променува автоматски.Кога денот е
30 или 31, потоа да се 01, ве молиме да се прилагоди со рака. Во спротивно, тоа ќе се сврти кон 39. Тоа е движење дизајн, не квалитет прашање.
4. Pls се прилагоди на календарот на време 6 : 30 да се избегне за да ја оштети движење.
5. Сите производи во нашата продавница кои се достапни за dropshipping. Ние може да направи dropship
Случај Дијаметар : 42mm
Случај Дебелина : 15mm
Бендот Должина : 240mm
Бендот Ширина : 22mm
ИЗВЕСТУВАЊЕ
1, Pls се задржи види подалеку од магнети за да се избегнат одлуки види престане да работи;
2, Кога за прв пат го носат тоа, ве молиме Рака правец на часовникот со завртување на копчето од страна на на види се додека не е целосна;
3. Со преземање на копчето од малку, можете да го прилагодите времето, тогаш притисни назад на копчето.
4. Ако го оставиме тоа уште за долго време, ве молиме замав тоа лесно за неколку минути и правец-од страна на неколку круга.
5, Pls не го купите, ако не можете да го прифати функција на механички часовници.
6.Водоотпорен (не се за пливање или туширање)

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Dial Дијаметар:
42mm
Функција:
Отпорен На Вода,Постојана Календар,Авто Датум,Заврши Календарот,Недела Екранот,Фаза На Месечината
Затворач Тип:
Тока
Број На Модел На:
JYD-J025
Случај Дебелина:
15mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Бендот Материјал Тип:
кожа
Бренд Име:
KINYUED
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Бендот Должина:
24cm
Стил:
Fashion & Неврзан
Бендот Ширина:
22mm
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Материјал:
Легура
Случај Обликот:
Круг
Пол:
Мажи
Стил:
Бизнис Модата Секојдневен Рачен Часовник Спортски Луксузен Фустан
Движење:
Pendulous Автоматски Механички Tourbillon Скелет
превозот:
Dropship е достапна

Слична стока во категоријата..