• Ново
605319-001 Бесплатен Превозот за hp павилјон DV7 DV7-4000 hm55 ddr3 DA0LX6MB6HI Тестирани работи
zoom_in

605319-001 Бесплатен Превозот за hp павилјон DV7 DV7-4000 hm55 ddr3 DA0LX6MB6HI Тестирани работи

DEN 3744.00

Износот
check Това е достапна


1,рок на Плаќање : T/T и запад унија.
2,Гаранција : 30days. ( да биде валиден, како што се на cargos)
Забелешка : ако најдете било какви проблеми како што се добие cargos во рок од 3 дена, тоа е прифатливо
за да го промените нови (купувачите плаќаат само еден начин); доколку во рок од гаранција, може да се
да ги испратите назад за поправка за слободни(плати и начин)
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1, прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2, Вториот, бидете сигурни за користење на оригиналните фан
3, Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4, Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5, Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.
1,Превозот време
Нормално време е од 10 : 3012 : 00 часот, 19 : 3021 : 00pm( вклучувајќи ги и одмор)
2, Превозот Рок
Во рок од 2 килограми,DHL ПРОЗОРЦИ Fedex ТНТ ЕМС. Повеќе од 2 килограми, DHL ПРОЗОРЦИ и "Федекс" е на
најдобро. Покрај тоа, исто така можете да appiont терминот сакате.
3,Frieght
на превозот надомест е предмет на спедитор е цитат истиот ден.

Хард Диск Интерфејс:
OC
Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,VGA
Примена:
Лаптоп
Меморија канал:
четири
Тип Socket:
PGA 989
Форма Фактор:
CEB
Почетен Датум:
2004 година
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
FSB / ХТ:
OC
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Бренд Име:
OnePino
Меморија Тип:
DDR3
Број На Модел На:
605319-001
Чипсет:
Intel H110
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
ATX
Објектот Состојба:
Реновирана
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Главниот Одбор Платформа Тип:
Intel

Слична стока во категоријата..