• Намалена цена
  • Ново
Нема болка црвено светло ласерски третман вагинален инструмент за жените здравствена заштита за жените здравствена заштита домашна употреба лек
zoom_in

Нема болка црвено светло ласерски третман вагинален инструмент за жените здравствена заштита за жените здравствена заштита домашна употреба лек

DEN 9324.00 12432.00

Износот
check Това е достапна

modname=ckeditor
Медицински ласерски инструмент за жените гинеколошки ласерска терапија уред за сушење на вагината затегнување
Што е гинекологија 650nm ниско ниво ласерска терапија опсег?
1. Блага грлото на ерозија, cervicitis & columnar ectopy
2. благи не-специфични vaginitis
3. Се стегне вагината
4.може да биде секс massager детали за Производот :
Што е жена гинекологија светлосна терапија уред Параметри?
Опис на Модел COZING-W01 Име Преносни гинекологија инструменти капацитетот на Батеријата 1800m Ah литиум батерија може да се наплаќа Ласерски диоди број 17 компјутери ласерски диоди бранова Должина 650nm Вкупно излез 85m W Услови за Работа
Релативна влажност : ≤80%
б Температура опсег :
c работната средина треба да бидат ослободени од корозивни гасови. Не користите уредот во средина каде силно електромагнетно поле постои. Масажа Може да биде одберете потребни или не е потребно Димензија(cm)
product3.5*3.5*25cm(L*W*H)
Package7*7*30cm Тежина(КИЛОГРАМИ) 1.5 кг
што е третман ефект на гинеколошки ласерска терапија уред ?
Случај 1 :
Случај 2 :
Случај 3 :
Работи на принцип
Што е ласерска терапија жена гинекологија светлосна терапија уред Принцип?
1. Женски репродуктивен систем набори се бројни, комплексни структура, и се наоѓа длабоко во внатрешноста, увоз-стил третман на најмала грешка, може да предизвика сериозни последици.
2. Имаме неколку децении на клинички апликации за 650nm ниско ниво ласерски работи за gynecolgy поле . Кога ласерски работи, тоа би можело да поправка на оштетените ткива и клетки , activing на ензимот . И црвени клетки исто така, може да се апсорбираат ласерска енергија, на тој начин кислородот сметководствена способност се зголемува , и го забрзуваат крв circulartion и метаболизмот, така третман на columnar ectopy и благи не-специфични vaginitis
3. Тоа, исто така, s го стимулираат производството на колаген, зголемување на колаген, регенерацијата , така има добар ефект на сушење на вагината се стегне.
4.Низ годините на научни експерименти и клинички искуство, тоа е се покажа дека црвениот ласерската светлина има функции, како што се биолошки photochemical ефект и светлина biostimulation ефект.
Се споредуваат со другите, што е жена гинекологија светлосна терапија уред предност?
1. 17 ласерски зрак во еден уред, дури и еден ласерски зрак кон крајот на истрагата, водите и добар третман ефект врз columnar ectopy и vaginitis .
2. 1800m Ах литиум батерија, женските може да тоа во во местото каде и било кое време.
3. Чисто зелени физиотерапија, без несакани ефект, без болка.
4. Ласерската светлина може да навлезат длабоко во телото (до 50mm) за подобар третман за vaginitis
и columnar ectopy третман
5.

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Телото
Материјал:
Памук, ABS
Бренд Име:
COZING
Број На Модел На:
COZING-W01
Големина:
Small
Објектот:
Гинекологија ласерски theray уред за жени
Име:
Нема болка црвено светло ласерски третман вагинален инструмент за здравјето на жените
Ласерски диоди:
17 компјутери со 650nm
Место на Потекло:
Кина
сертификација:
CE
Број На Модел На:
COZING-W01
начин на плаќање:
Western union , MoneyGram, T/T, PAYPAL
Функција во еден:
физиотерапија рехабилитација
Функција два:
масажа и ниско ниво ласерска
Функција:
Физиотерапија Блага грлото на ерозија, cervicitis; и благи не-spec

Слична стока во категоријата..