• Намалена цена
  • Ново
40-1200pcs NdFeB Магнет Прстен OD 13x6x1 мм Дијаметар 0.51 Прстен Axially Magnetized Силна Neodymium Постојан Ретки Земјата Магнет
zoom_in

40-1200pcs NdFeB Магнет Прстен OD 13x6x1 мм Дијаметар 0.51 Прстен Axially Magnetized Силна Neodymium Постојан Ретки Земјата Магнет

DEN 1535.00 1535.04

Износот
check Това е достапна


Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : OD13 x ID6 x Thick1 mm (Надворешниот Дијаметар*Внатрешен Дијаметар*Дебелина) Tolerances : +/-0.002" (+/-0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата/Слој : Ni Cu Ni или Цинк Magnetization на Ветер : Axially Magnetized Max Оперативни Temp : 80ºC BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр. Флукс.Димензии) и 24-Часовна Сол Спреј Тест. Се чувствуваат слободни да не контактирате за инвентар ако ви треба производ итно.
Детали За Производот
Магнетни Карактеристики
Материјал Тип
Одделение Остаток Flux Density
(Br) Принудни Сила
(Hc)
Внатрешна Принудна Сила
(Hci) Max.Енергија На Производот
(БХ)макс N35 11.7-12.1 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 33-35 MGOe N38 12.2-12.6 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 36-38 MGOe N40 12.6-12.9 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 38-40 MGOe N42 13.0-13.2 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 40-42 MGOe N45 13.3-13.7 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 43-45 MGOe N48 13.8-14.2 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 45-48 MGOe N50 14.1-14.5 Килограми >11.0 KOe >11 KOe 48-50 MGOe N52 14.5-14.8 Килограми >11.2 KOe >11 KOe 49.5-52 MGOe N35 M 11.7-12.1 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 33-35 MGOe N38 M 12.2-12.6 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 36-38 MGOe N40 M 12.6-12.9 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 38-40 MGOe N42 M 13.0-13.3 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 40-42 MGOe N45 M 13.3-13.7 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 42-45 MGOe N48 M 13.6-14.2 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 45-48 MGOe N50 M 14.1-14.5 Килограми >11.4 KOe >14 KOe 48-50 MGOe N33 H 11.4-11.7 Килограми >10.3 KOe >17 KOe 31-33 MGOe N35 H 11.7-12.1 Килограми >10.8 KOe >17 KOe 33-35 MGOe N38 H 12.2-12.6 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 36-38 MGOe N40 H 12.6-12.9 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 38-40 MGOe N42 H 13.0-13.3 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 40-42 MGOe N45 H 13.3-13.7 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 42-45 MGOe N48 H 13.6-14.2 Килограми >11.4 KOe >16 KOe 45-48 MGOe N30 SH 10.8-11.2 Килограми >10.1 KOe >20 KOe 28-30 MGOe N33 SH 11.4-11.7 Килограми >10.3 KOe >20 KOe 31-33 MGOe N35 SH 11.7-12.1 Килограми >10.8 KOe >20 KOe 33-35 MGOe N38 SH 12.2-12.6 Килограми >11.4 KOe >20 KOe 36-38 MGOe N40 SH 12.6-12.9 Килограми >11.4 KOe >20 KOe 38-40 MGOe N42 SH 13.0-13.3 Килограми >11.4 KOe >20 KOe 40-42 MGOe N45 SH 13.3-13.7 Килограми >11.4 KOe >19 KOe 43-45 MGOe N28 UH 10.4-10.8 Килограми >9.8 KOe >25 KOe 26-28 MGOe N30 UH 10.8-11.2 Килограми >10.1 KOe >25 KOe 28-30 MGOe N33 UH 11.4-11.7 Килограми >10.3 KOe >25 KOe 31-33 MGOe N35 UH 11.7-12.1 Килограми >10.8 KOe >25 KOe 33-35 MGOe N38 UH 12.2-12.6 Килограми >11.4 KOe >25 KOe 36-38 MGOe N40 UH 12.6-12.9 Килограми >11.4 KOe >25 KOe 38-40 MGOe N30 EH 10.8-11.2 Килограми >10.1 KOe >30 KOe 28-30 MGOe N33 EH 11.4-11.7 Килограми >10.3 KOe >30 KOe 31-33 MGOe N35 EH 11.7-12.1 Килограми >10.8 KOe >30 KOe 33-35 MGOe N38 EH 12.2-12.6 Килограми >10.8 KOe >30 KOe 36-38 MGOe
Термички Карактеристики Neodymium Материјал Тип На Термичка Експанзија Coeff. Максимална Оперативни Temp Кири Temp коефициент на Топлинска Спроводливост %/°C °C (°F) °C (°F) kcal/м-ж-°C N -0.12 176°F (80°C) 590°F (310°C) 7.7 NM -0.12 212°F (100°C) 644°F (340°C) 7.7 NH -0.11 248°F (120°C) 644°F (340°C) 7.7 NSH -0.10 302°F (150°C) 644°F (340°C) 7.7 NUH -0.10 356°F (180°C) 662°F (350°C) 7.7 NEH -0.10 392°F (200°C) 662°F (350°C) 7.7
Термички Карактеристики наведени погоре се вредности најчесто се поврзани со секоја магнет е одделение или материјал. Вистинските перформанси во вашата апликација може да се разликува со други фактори, вклучувајќи во форма на магнет, на Permeance Коефициент или оптоварување линија, и како тоа се користи во коло.

боја:
40pcs, 200pcs, 1200pcs
Композитни:
NdFeB Магнет
Со Дупки:
No
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Број На Модел На:
HMMERING
Обликот:
прстен
Материјали:
NdFeB
одделение:
N42
Димензии:
Како што е опишано, може да се прилагоди
Magnetizing:
Axially Magnetized
позлата:
Цинк
Cerficates:
RoHS Уверение, ISO сертифицирана
Толеранција:
+/-0.004
MOQ:
1 парче, пониска цена за поголема количина

Слична стока во категоријата..