• Ново
5in1 RF&ЕМС Радио Mesotherapy Electroporation Лицето Убавина Пенкало Радио Фреквенција LED Фотон се Соочуваат со Подмладување на Кожата Смена Навремено
zoom_in

5in1 RF&ЕМС Радио Mesotherapy Electroporation Лицето Убавина Пенкало Радио Фреквенција LED Фотон се Соочуваат со Подмладување на Кожата Смена Навремено

DEN 1274.40

Износот
check Това е достапна


5in1 RF&ЕМС Радио Mesotherapy Electroporation Лицето Убавина Пенкало Радио Фреквенција LED Фотон се Соочуваат со Подмладување на Кожата Смена Навремено
Опис : electroporation убавина инструмент, се фокусира на увоз electroporation, игла-слободен mesotherapy, радиофреквенции тековната RF, микробранова печка пулсира, и IPL Акни отстрани пет големи совет технологии, ви овозможува да ги синхронизирате реши повеќе проблеми години, и блескав вашата кожа е природниот млади боја! Функции : Кожата firmming & навремено отстранување на Белење&Отстрани жолта utrition олово-во Лекување на око торби Карактеристики : 1. nonporous mesotherapy : користење на посебни пулсот се случи со двојно кликне на струја , директно да се доведе на кожата потреби на хранливи материи во кожен слој на кожата, па вие не мора да го користите операција, може да го негуваат кожата. 2.Electroporation увоз : преку посебни тековната отворена јазот на клетки на кожата, што го прави ефикасна нега на кожата крем состојки директно во кожен слој.10 пати зголемување на апсорпција преку кожата! 3. RF тековни : high-frequency електрични отпор греење, ефикасен во подобрувањето на кожата длабока релаксација, стареење, брчки, преку тековната ефективна промоција лимфна и крвна циркулација, телото обликување како и други грижи. 4. На микробранова пулсот : користењето на четири нивоа спроведување и специјални пулсот технологија, AC генерира микробрановите, предизвика мускулната контракција, Буда на мускулното ткиво, фирмата на кожата, враќање на еластичноста . 5. LED фототерапија : LED фототерапија да може ефективно да го поправка и ревитализација на mirco празнините на electroporation, игла-слободен mesotherapy ултра - фини кожата и порите на кожата, а потоа увезете рана период, смирувачки и анти-воспалителни ефект. Модели Избор и Функции : Модел 1 : 1 на време да им помогнам на LED светло копче за одбирање, розова осветлување. Бранова должина : 700nm(+/- 10nm) Белење на кожата, одговара за темен тен на кожата. Модел 2 : 2 време да им помогнам на LED изборно копче, розова да трепка. Бранова должина : 700nm(+/- 10nm) Зајакнување на апсорбира од убавината течност или гел, кожата побели Модел 3 : 3ed време да им помогнам на LED светло копче за одбирање, црвено осветлување. Бранова должина : 620nm(+/- 10nm) Промовира регенерација на колагенот, еластичноста на кожата, погодна за брчки за релаксација на кожата. Модел 4 : 4 време да им помогнам на LED светло копче за одбирање, жолто осветлување. Бранова должина : 590nm(+/- 10nm) Brightens на тен, кожата има јасна смисла, одговара за спотови и досадна кожата луѓе Модел 5 : 5 време да им помогнам на LED светло копче за одбирање, сино осветлување. Бранова должина : 415nm(+/- 10nm) Воспалителни седација, се намали порите погоден за акни или мрсна кожа Пакет, Вклучувајќи : 1 x машина пенкало 1 x USB + Полнач База 1 x англиски упатство
Feed Врати
Ние обично ја напушти позитивни повратни информации за секој клиент.

Број На Модел На:
ZM0108001
Големина:
20x13x9cm
Лажни Eyelash Занает:
Машина Направени
Тип:
Лице За Перење Четка
Материјал:
Акрилик
Бренд Име:
LIDDY
Објектот:
RF & ЕМС Убавина Настава

Слична стока во категоријата..