• Намалена цена
  • Ново
Сребро 35mm Ф1.6 CCTV Леќа В Гората на камерата Леќи на Камерата +Леќа Хауба за полнење За Sony NEX-5R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5N NEX-5C NEX-3 NEX-5 A6300
zoom_in

Сребро 35mm Ф1.6 CCTV Леќа В Гората на камерата Леќи на Камерата +Леќа Хауба за полнење За Sony NEX-5R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5N NEX-5C NEX-3 NEX-5 A6300

DEN 1684.00 1871.52

Износот
check Това е достапна


Сребро 35mm Ф1.6 CCTV Леќа В Гората на камерата Леќи на Камерата +Леќа Хауба за полнење За Sony NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5 A6300 A5100
Опис
Овој објектив е 35mm објектив вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.
1.Оваа лен е 35mm објектив вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.
2.Планината тип : В гората
3.Фокусна Должина : 35mm
4.Бленда : Ф1.6-В
5.Агол на гледање : 18
6.Објектот растојание : 30cm - бесконечност
7.Отворот ножеви : Четири групи Четири Ножеви
8.Рамка : APS-C
9.леќа Слој : MC Многоетапна
10.Леќа Големина : 37mm
11.Материјал : Метал
12.Време на пазарот : 5 АВГУСТ 2016 година
13.Ирис & Фокус Работење : Прирачник
14.Леќа големина : 35mm (диа) x 50mm
15.Минимална Објект Растојание (М О Д) : 30cm
16.Фокус : се фокусираат кон бесконечност
17.Слика авион големина (Формат) : 1 / 2 инчи
18.Состојба : Нова со висок квалитет
Погоден за :
Sony NEX Камера
NEX-5 T NEX-3 N NEX-6 NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5
A6500 A6300 A5100 A6100 A6000 A5000 A3000
Пакетот Вклучува :
Сребро 35mm Ф1.6 системи за видео надзор Филм леќа X 1
Задните Капа X 1
Пред Објективот капа X 1
C-NEX Планината Адаптер X 1
Микро Прстен x 2
ткаенина за чистење x1

Интерфејс Тип:
E планината
Употреба:
Камерата
Фокусна Должина:
35mm
Број На Модел На:
Системи за видео надзор 35mm Ф1.6
Сцена Тип:
Инсекти,Бизнис,Уште Живот,Патување,Сценографијата,Спортски,Човечки,Специјални,За Архитектура
Број на Дијафрагмата Ножеви:
12 Ножеви
Максимална Бленда:
f/1.5
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Пакет:
Yes
Почетен Датум:
До 2015
Калибар:
37mm
Минимална Отворот:
F16.0
Тежина:
101g-150g
Леќи на УВ Филтер Големина:
37mm
Макро Зголемување:
0.150 пати
Фокус Тип:
макро леќа
Максимално Зголемување:
0.160 пати
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Бренд Име:
coogens
леќа големина:
65.0*66.0 mm

Слична стока во категоријата..