• Ново
HD P2.5 затворен флексибилни led moduel 96*48 пиксели полна боја мека модул 240mmx120mm за посебните облици led дисплеј 1/24 скенирање
zoom_in

HD P2.5 затворен флексибилни led moduel 96*48 пиксели полна боја мека модул 240mmx120mm за посебните облици led дисплеј 1/24 скенирање

DEN 9374.40

Износот
check Това е достапна

HD P2.5 затворен флексибилни led moduel 96*48 пиксели полна боја мека модул 240mmx120mm за посебните облици led дисплеј 1/24 скенирање
Спецификација
P2
P2.5
P3
P4
P5
P6
Теренот
2mm
2.5 mm
3мм
4mm
5mm
6mm
Пиксели конфигурација
1 R1 G1 B
1 R1 G1 B
1 R1 G1 B
1 R1 G1 B
1 R1 G1 B
1 R1 G1 B
LED Чип
SMD1010
SMD2121
SMD2121
SMD2121
SMD3528
SMD3528
Модул големина
240x120mm
240x120mm
240x120mm
240x120mm
320x160mm
240x120mm
Модул резолуција
120x60 точки
96x48 точки
80x40 точки
60x30 точки
64x32 точки
40x20 точки
Возење метод
1/30 Скенирање
1/24 Скенирање
1/20 Скенирање
1/15 Скенирање
1/16 Скенирање
1/10 Скенирање
IC конфигурација
MBI5153
MBI5153
MBI5153
MBI5020
MBI5020
MBI5020
Модул интерфејс
75 порта
75 порта
75 порта
75 порта
75 порта
75 порта
Главни Карактеристики :
1.Флексибилни-Flex е способен за flexing да се придржува кон конвексни, конкавна или извртени површини отклучување бескрајни потенцијал за уникатен инсталации. 2.Голем приказ агол - флексибилни LED модули агол на гледање до 360 степени, не само да ги задоволи клиентите прикажување на барање, но исто така се постигне 360 степени снимање агол. 3.Лесен - Flex LED плочка е само 0.48 кг На плочка заштеда на трудот и транспорт. 4.Ниска топлина напојување може да се смести Максимум. На 20 милиони далеку од LED екран телото и да ја одржувате LED екран помала топлина и долг животен век. 5.Пред Одржување - Flex е дизајниран со супер лесно собранието во умот и пред одржување, Магнет инсталирајте и пред отворањето на услугата, лесни за монтажа и одржување. 6.Флексибилни инсталација на системот - Повеќенаменски Flex прикажува може да биде инсталиран во пејзаж или портрет ориентации, со цел да одговара на вашите специфични ЛЕД видео екран потреби, becasue овој модул може да се инсталира да биде било форма, како ви се допаѓа.
Инсталација Икона :
Забелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да ја напуштат
порака до мене. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. Ви благодариме

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
ЕМК,CE
Ширина:
120mm
Карактеристики:
Флексибилни затворен предводени од модулот
Должина:
240mm
Број На Модел На:
P2.5
Висина:
15mm
Бренд Име:
Evercollectvision
Напон:
DC5V
Употреба:
Внатрешна
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
модул интерфејс:
75 порта
LED чип:
SMD2121
Модул големина:
240mm*120mm
Модул резолуција:
96*48dots
Возење метод :
1/24Scan
Спецификација:
P2.5 indoor flexible led module
is_customized:
Yes
Возачот IC:
MBI5153

Слична стока во категоријата..