• Намалена цена
  • Ново
LED Лента Поставена 5050 RGB 5M/300LED Флексибилни Газа Светлината + 17key Безжични RF Remo Контролер + 12V 3А Адаптер
zoom_in

LED Лента Поставена 5050 RGB 5M/300LED Флексибилни Газа Светлината + 17key Безжични RF Remo Контролер + 12V 3А Адаптер

DEN 614.00 818.88

Износот
check Това е достапна


LED Лента Сет
5050 RGB LED Лента + 17key Безжични RF Remo Контролер + 12 V 3А Адаптер
Апликации :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
Забелешка : ве Молиме оставете порака за видот на приклучокот, или ние ќе ги испраќате на приклучокот според вашата земја, ви благодарам. Пакетот вклучува : 1x 5 M 5050 RGB LED Лента 1x 17key Безжични RF Remo Контролер ( Користите CR2025 Копчето Батеријата, Батерија не се вклучуваат) 1x Приемник 1x 12 V 3А Адаптер Производ Екранот
SMD 5050 LED Лента Карактеристики на Производот : 1. Врвен право 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност. 2. Долг животен век 50.000 часа 3. Континуирана должина, се одликува со 5 метри. 4. Флексибилна лента за curving околу наведнува 5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем 6.Ултра-светли но работи на ниски температури 7.Ниска потрошувачка на енергија Спецификации : 1.Големина : L500cm (5 M) x W1cm x T0.35cm 2.Емитуваат Боја : RGB 3.Заштита го Оценувате : IP20 4.Работен Напон : 12 V DC 5.LED Количина : 60 LED / 1meter, 300 LED / 5meter 6.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 ° 7.Работна Температура : -20 ° до 50 ° 8.Температура на бојата : топло бела : 3000-3500 K бела : 6000-6500 K
DC12-24 V 17key Безжични RF Remo RGB Контролер
100% Сосема нов и висок квалитет на RF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање. Најновите производи, контрола на RGB боја led лента работни модови, направи RGB боја led лента променлива. Контакт начини : заедничка анодна Работа температура : -20-60 Влезен напон : 5 V - 24 V Излез : 3 Канали Потрошувачка на Енергија : Енергија Излез : 5 V-60 W,12 V-144 W,24 V-288 W Dynamic mode : 22 Режим Статични боја : 20 бои, Големина : L 85 * 40 W * H 6mm AC 100-240 V да DC 12 V 3А Напојување Адаптер Тип : AU/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Приклучок
Влез : 100-240 V 50/60 Hz
Излез : 12 V
Се конвертира AC 100v-240v да DC 12v
CE Сертификација
За сите видови на LED Лента
RGB Осветлување

Бренд Име:
gooit
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Кри
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
дневна соба
Потрошувачка на енергија (W/m):
4W/m
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Број На Модел На:
5050 RGB Сет
Енергија:
Префрлете
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60

Слична стока во категоријата..