• Ново
MAKARTT 10Bags Помине Совети Stiletto Ноктите Бадемово Ноктите Целосно Покривање Вештачки Нокти Јасно Природните 10 Големина За DIY и Салони A0516
zoom_in

MAKARTT 10Bags Помине Совети Stiletto Ноктите Бадемово Ноктите Целосно Покривање Вештачки Нокти Јасно Природните 10 Големина За DIY и Салони A0516

DEN 2111.52

Износот
check Това е достапна


Карактеристики :
Nib во Облик на Дизајн -Оваа нова пристигнување е нокти нарекува stiletto ноктите.Неговата форма изгледа како пенкало nib и остри облик поради тоа исто така се нарекува nib ноктите.Овие лажни нокти имаат повеќе соодветни radian и тие навивам кон внатре во природни нокти кревети повеќе стабилно и не е лесно да се откажат од надвор, како да вклучите повеќе помине уметност ентузијасти' заноктиците.Ова лажни ноктите функција уникатен,ергономски дизајн,Тоа е прилично добра дизајн идеја, така што ќе не мора да се грижите за прашањето за испаѓање.
Високо Квалитетен Материјал &1-3 Недели Долготрајни : ноктите се направени со висок квалитет АБС материјал кој ќе трае најмалку 1-3 недели.Плус, ABS е вид на зелено enviromental материјал,и го прави лажни нокти, издржливи,дише,светлина, дури и без притисок на вашиот сопствен ноктите.Одговара и за вашите природни нокти.Не се токсични,Без мирис,Без штети на вашето здравје.
Различни Големини и Лесен за следење : Makartt 500 компјутери вештачки нокти понуди 10 различни големини со 50 нокти,кој е пред-нумерирани 0-9.Така,можете лесно да го означите и да ги пратите на, да се исполнат повеќе прст ноктите.
Практична Примена : Makartt професионални помине совети се одлични за нокти салон,DIY помине уметност.Совршено да се користи на свадба ,матурска ,датира, и тие, исто така, погодна за ноќта на Вештерките, Божиќ ,Денот на Вљубените и други фестивал.Ова е woderful притиснете на ноктите за жените ,девојка и тинејџерите,и др.
Боја : Природна , Јасно , Бела
Материјал : ABS
Облик : Nib Облик Дизајн
Нето тежина : 75g/Ib 0.17
Пакет : 10 Bags помине совети
Големина : 10 големина , 50 совети секоја големина, 500pcs по торба (без нокти лепак )

Тип На Објект:
Лажни Нокти
Ноктите Ширина:
Француски Помине Совети
Број На Модел На:
A0515
Големина:
500pcs/pack
Количина:
лажни нокти совети
Примена:
Прст
Тип:
Целосна Помине Совети
Должина На Ноктите:
10 големини
Бренд Име:
Makartt
Материјал:
ABS,Други
боја:
Природно ,Јасно ,Бела

Слична стока во категоријата..