• Ново
Среќен Среќен Црвена боја Автоматски Паркинг Бариера врата со Двојно ограда Бум
zoom_in

Среќен Среќен Црвена боја Автоматски Паркинг Бариера врата со Двојно ограда Бум

DEN 18624.00

Износот
check Това е достапна

Автоматски Паркинг Бариера
1. компатибилен со ИП и паркинг систем
2. aluminuim cabimet
4. целосна автоматска
5. интензивна употреба
Автоматски Паркинг Бариера :
Функција И Карактеристики
1.Напредни прирачник ослободување
2.Бум може да подемот и падот на лево/десно страни со поставување на иста машина
3.Нема потреба да се промени рамнотежата пролет, кога се менува booms пократок од 6 метри
4.Усвојување на 3-та генерација WEJOIN машина core
5.Поддршка на ИНФРАРЕД PHOTOCELL за анти-bumping функција (изборен)
6.Поддршка на надворешни и внатрешни VEHIVLE ЈАМКА ДЕТЕКТОР (изборен)
7.Авто до загревање ,погоден за ладна средина.
8.Автоматско затворање
9.RS485 комуникациски модул (изборен)
10. Термички зрачи брзо, без термо заштита и механичка заштита
11.Умре-кастинг алуминиум машина основни и напредни двојно-фаза на возење мотор ефективно решавање на проблемот на machanism блок до
12.Посебна уметност и занает, го прави надвор повеќето модернизирани и модерен домување
13.Безбедност photoelectricity граница вклучите
Ако сте заинтересирани за овој производ, или сте локален агент, може да се јавите на продавачот, ние може да се користи на најдобар начин да се превозот тоа,ви благодариме! Опис на производот Бариера, бариера портата, автомобил парк бариера, автоматски бариера :
Функции И Карактеристики : 1. Прирачник за ослободување уредот да работи на бариера кога електричната енергија
2. Бариера мотор со умре-кастинг алуминиум легура е високо-филозофите на херметичкиот и лесен за дисипација на топлина
3. Мотор ладење вентилатор за да се избегне над-греење можноста
4. Автоматско обратен кога бариера бум ги исполнува пречката
5. Автоматско затворање на реализација преку менито за поставување на контролен панел
6. Бариера работи добро со инфраред photocells, јамка детектори, картичка читатели, билет точење, прирачник прекинувач (жица контрола), и семафори
7. RS485 Комуникациски Модул е компатибилен
Апликации :
Брзо Бариера Портата прифаќа специјална машина јадро, замав далеку бум носителот и бум. Оваа бариера портата работи во висока брзина, но stably. Времето на извршување е 1 секунда. Тоа може да се користи за автопатот за патарина, паркинг систем, фабрика портата, и така натаму. Технички Податоци Електронски кутија работна температура -40 +75 Моќ 20 V± 10%, 110 V± 10%, 50/60 HZ Номинална моќност 120 W Релативна влажност ≤ 90% Далечински управувач растојание ≥ 30m Нето тежина 63kg Бум должина Директно booms≤ 6m, Виткање booms≤ 5m, две ограда booms≤ 4m Бум брзина 3 S, 6 S
П : Зошто да се избере Голема Брзина Бариера Портата ?
1. Висока Брзина Бариера Портата прифаќа специјална машина јадро, замав далеку бум носителот и бум.

Бренд Име:
GALO
Број На Модел На:
DZ01
Режим На Безбедност:
Пропадне Secure
Ветер:
Никој

Слична стока во категоријата..