• Намалена цена
  • Ново
PCIe 3.0 x4 да x16 Продолжување Кабел 32G/основни поени PCI-E 4x 16x GTX1080Ti Графика SSD РАЦИЈА Картичка Extender Конверзија Кабел PCI Express
zoom_in

PCIe 3.0 x4 да x16 Продолжување Кабел 32G/основни поени PCI-E 4x 16x GTX1080Ti Графика SSD РАЦИЈА Картичка Extender Конверзија Кабел PCI Express

DEN 1061.00 1248.00

Износот
check Това е достапна


PCIe 3.0 x4 да x16 Продолжување Кабел 32 G/основни поени PCI-E 4x 16x GTX1080 Ti Графика SSD РАЦИЈА Картичка Extender Конверзија Кабел PCI Express
За AMD:RX ВЕГА RX 580 RX 570 RX 560 RX 550 RX 470 D RX 460 R7 350 R7 240 графика За NVIDIA:ТИТАН Xp GTX1080 Ti GTX1080 GTX1070 Ti GTX1070 GTX1060 GTX1050 Ti GTX1050 GT1030 GTX750(Ti) GT730 графика High-end графички КАРТИЧКИ : На пример exfirepro w7100, radeon hd RX580 VEGA64, про wx5100, quadro K1200 професионални графички
Новиот дизајн Максимална Брзина : PCIe Gen3.0 32 Gbps. Конектор A : генералот 3.0 PCIe x4 Машки Конектор Б : gen3.0 PCIe x16 Женски 5cm 10cm 15cm 20cm 25cm 30cm 40cm 50cm 60cm PCIe Gen3.0 32 Gbps max EMI Заштитен со Спроведување на Полимер Производ предност :
1. Жица предности, употребата на германскиот патент увезени жица, со користење на Тајван е увозот Lotes конектори, висока фреквенција поддршка PCIe 3.0 32 G/основни поени стабилен пренос.
2. Кабел должина од 5 см до 1 m може да се прифати нарачана, нашите продажни пак жици, жица ниска отпорност, жица во рок од 60 cm долги поддршка PCIe3.0 во полна брзина.
3. Диференцијална сигнал без дупка дизајн, не е проблем на сигнал слабеењето пречки во паразитски capacitance и паразитски inductance, нема повеќе да CAF микро краток спој, издржливост
4. Производ користиме високо квалитетни материјали, PCB прецизната изработка, задебелување на 1 мл бакар дебелина, содржина на злато прст позлата, злато позлатен проводници перформанси е добар, може да го намали оксидираат повисока отпорност предизвикани од несреќа син екран. Полна брзина стабилност, не треба да се забави, нема проблеми со компатибилноста.
5. Производ избор на жица сам по себе е многу издржливи, што се користи во метал за заварување точка 3 мм во дебелина PCB влошки за да се заштитат, и се заклучува хексадецимален завртки и орев прицврстување, цврсти и сигурни производи влече отпор, анти-мешање, нема да помине жица прекинеме.Жица може да биде свиткана може да се свитка, не влијае на користењето.
6. PCB дизајн на џуџе и додадете масти, џуџе не е карта на графичка картичка, додадете масти продолжен дизајн го прават одборот повеќе лесно да се инсталира и да ја намали штетата веројатност.

Должина на кабел:
5cm, 10cm, 15см, 20cm, 25cm, 30cm, 40cm, 50cm, 60см
Производи Статус:
Акции
Тип:
PCI-Експрес Кабли
Бренд Име:
CY
Број На Модел На:
X4
Пакет:
No

Слична стока во категоријата..