• Намалена цена
  • Ново
Wavlink 2M HDMI позлатени Конектори за Кабелот за Hdmi да Hdmi Кабел Hdmi 1.4 4kx2k 3D 2160P 30AMG Адаптер Кабел со Цинк Легура Школка
zoom_in

Wavlink 2M HDMI позлатени Конектори за Кабелот за Hdmi да Hdmi Кабел Hdmi 1.4 4kx2k 3D 2160P 30AMG Адаптер Кабел со Цинк Легура Школка

DEN 227.00 444.96

Износот
check Това е достапна


Wavlink 2 M HDMI позлатени Конектори за Кабелот за Hdmi да Hdmi Кабел Hdmi 1.4 4kx2k 3 D 2160 P 30 AMG Адаптер Кабел со Цинк Легура Школка HDMI Hdmi Кабел за Hdmi Кабел Hdmi 2.0
Почитувани купувачот : 1. Руски купувачот ,pls ни даде вашата 3 имиња .така пакет ќе пристигнат на безбедно и за адреса pls напишете го тоа на поштенски код и telphone број на англиски тоа е потребно за да испратите стоки надвор ,ако не поштенски код и telphone број на поштата не може да се испрати надвор. 2. Ве молиме оставете ни Пет ѕвездички и Postive feeback ако сте задоволни со објектот. 3. Ако ви се исполнат сите проблеми,pls контактирајте со нас, прво, Donot отворен спор ,јас ќе се реши тоа за вас во прв пат,ви благодариме однапред!!!
Pls изберете што треба типот на приклучокот
1.Назад Компатибилен со Претходните HDMI Стандарди : HDMI кабел поддржува HDMI 1.4 Верзија( 4 K @ 60 Hz, 10.2 Gbps, 30 AWG). 2.HDMI Машко на Машко Кабел : Поддржува Ethernet, 3 D, 4 K видео и Аудио Врати Канал (ARC) 3.24 К Злато Позлатен Приклучок : се Спротивстави на корозија, дава оптимална сигнал за пренос и со оптимална конекција. 4.Високото Видео Квалитет : 24 K позлатени конектори, висока чистота Oxgyen-слободен бакарни жици и трокреветни оклопна спречува пречки и сигнал деградација. 5.Издржливост & Заштита : Цинк-Легури школка и висок квалитет на Најлон плетенка јаже се обезбеди дополнителна заштита за да се осигура дека вие совршено искуство во вашите уреди. Answer : ___________________________ Note : - Компатибилен со сите претходни HDMI стандарди. -За да проверите дали вашиот уреди имаат HDMI интерфејсот или не. - Ако вашите монитори, како што се ТВ, проектор, HD играч, немаат функција на репродукцијата на видео со висока дефиниција, кабелот нема да имаат работа.
Wavlink Носи Технологија на Живот High Definition Multimedia Interface(HDMI) е стандард за high-definition дигитални уреди, со што се сите-дигитална слика и звук пренос интерфејс, кој може да се испорача на аудио и видео сигнали, без компресија. Тоа е во голема мера се користи во СТ, ДВД, Компјутери, Blu-ray плеер, сателитска антена,tabelets, конзоли,проектори, или други HDMI уреди на вашиот голем екран hd телевизор или монитор. Како што ги комбинира и двете аудио и видео во еден удобен кабел, во голема мера го поедноставува тежина на инсталација на систем линија. Дизајниран за вас во Споредба со традиционалните AV кабел, HDMI кабел е посветен на HD видео пренос линии, кои може да се реши со пренос на тежината на high-definition квалитет. Без повеќе жици за да се поврзете, само еден HDMI-кабел обезбедува јасна, трогателно видео и висок квалитет на слики, одржува дигитални најдобар квалитет на звук и слики на HDTV. Позлатени Конектори за врвен спроводливост На Wavlink High-Speed HDMI Кабелот има позлатени, корозија-отпорни конектори, кои испорачуваат оптимален пренос на сигнал со пониска нарушување на точката на поврзување.

Должина на кабел:
2m
боја:
Црна
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
WL-HD2000005
Тип:
Кабел Адаптер
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
wavlink
Издржи Напон:
300VDC 0.1 СЕКУНДА
Отпорност На Изолација:
3Mohm 300VDC
Конектор A:
HDMI
Пол:
Машко-Машки
Тип:
Коаксијален Кабли
Frenquency:
60Hz
оклопна:
Плетенка
Диригент:
Кислород Слободни Бакар кабел
врска:
HDMI да HDMI адаптер кабел
Резолуција:
4kx2k 3D HDMI кабел

Слична стока во категоријата..