• Ново
1Hz-75MHz cymometer Фреквенција Метар Контра Висока Чувствителност фреквенција контра Мерка Тестер Модул 7V-9V 50mA DIY Комплет
zoom_in

1Hz-75MHz cymometer Фреквенција Метар Контра Висока Чувствителност фреквенција контра Мерка Тестер Модул 7V-9V 50mA DIY Комплет

DEN 558.72

Износот
check Това е достапна

Карактеристики : Frequency range : 1 Hz-50 MHz(всушност, тоа може да работат до 78 MHz). Четири или пет цифри резолуција(приказ на пример, x.xxx KHz, x.xxx MHz, или xx.xx MHz). Автоматско спектар префрлување со различни портата пати. Програмабилни додавање или одземање на фрекфенцијата форумот. Текст отпорност : 1.1 M, паралелно со околу 10p F. Текст чувствителност : tipcally помалку од 20m V ФИРМИ од 1 Hz-100 KHz, зголемувањето на 35m V на 20 MHz и 75m V на 50 MHz(150m V на 78 MHz). Тековната потрошувачка : 50m A со 7 9 V текст. Опционални(конфигурираат) моќ за заштеда на владата која автоматски ќе се врти на екранот се исклучува ако фреквенцијата не се промени значително во рок од 15s. Спецификации : Тип : Собрани Тестер / DIY Kit(Изборен) Frequency Range : 1 Hz-50 MHz Текст Отпорност : 1.1 M, паралелно со околу 10p F Резолуција : Max. 1 Hz Тековната Потрошувачка : 50m A со 7 9 V Внесување на Текст Грло : BNC Дисплеј : LED Дигитален Дисплеј PCB Големина : 79 * 62mm / 3.1 * 2.44 во Производот Тежина : 60g / 2.11 оз Пакет Тежина : 61-65g / 2.16-2.28 оз Пакет Листа : 1 * Фреквенција Метар Сметка На Материјали *Отпорници(0.25 W, 1%) 8 R1-R8 1k 2 R9, R15 10k 1 R10 100k 1 R11 1 M 1 R12 220 1 R13 56k * Според различните пакети на C3355, отпорот може да се промени 1 R14 470 *Кондензатори 1 Ц1 470n Полипропилен 1 C2 100p Керамички 2 С3 С5 100n Полипропилен 1 C4 47u Electrolytic 2 C6, C8 10u Electrolytic 1 C7 6-40p Променлива 2 C14, C15 22p Керамички *Интегрирани Кола 1 U1 PIC16 F628 A (Програмиран) + 18pin IC штекер 1 У2 LM1117-5 V SMD *Transistors 1 П1 C945 1 Q2 J310 1 Q3 C3355 *Диоди 6 Д1-D6 1 N4148 1 D7 1 N5819 *Разно 1 J1 16 Pin SIL Штекер & заглавие 1 J2 BNC Socket 1 J3 DC_CZ_ZM DC адаптер приклучок 1 SW1 AN_SW Притисни копче за префрлање 1 SW2 SW2 X2 Притисни копче за префрлање 1 X1 Кристал 20 MHz 2 SG1-SG2 Црвено 2digit заеднички катоден 7-сегментен дисплеј 1 SG3 Црвено 1digit заеднички катоден 7-сегментен дисплеј 1 Главниот PCB 1 Екранот PCB 2 Бакар Столб +Завртка

Температурата На Работа:
0-40 Centigrade Степени
Тип:
Вози IC
Број На Модел На:
фреквенција метар
Моќ Дисипација:
W
is_customized:
Yes
Бренд Име:
SUNLEPHANT
Напон:
7V-9V
Состојба:
Нови
Пакет:
diy комплет
Примена:
DIY

Слична стока во категоријата..