• Намалена цена
  • Ново
1pcs CJMCU-96 MCP9600 Тип К Thermocouple Конвертор Диференцијални Текст Поддршка Осум Видови
zoom_in

1pcs CJMCU-96 MCP9600 Тип К Thermocouple Конвертор Диференцијални Текст Поддршка Осум Видови

DEN 1026.00 1080.00

Износот
check Това е достапна


производ :
CJMCU-96 е целосно интегриран thermocouple electromotive сила (EMF) целзиусови степени конвертор модул со ладна делница надомест на штета. На CJMCU-96 поддржува осум видови на thermocouples (K, J, T, N, S, E, B и R) и обезбедува кориснички програмабилни се регистрира зголемување дизајн флексибилност за различни температурни сензори апликации. Матичните книги што им овозможуваат на корисникот за да одберете поставки, како што се ниско-енергетски начини за батерија-напојува апликации, прилагодлив дигитални филтри за брзо минливи температури, и четири поединечно програмабилни температура сигнализација излези кои може да се користи за да се открие повеќе температурни зони.
карактеристики :
Thermocouple Напон Целзиусови Степени Конвертор; Интегрирање На Ладно Делница Надомест
Поддржани видови (како што е специфицирано од страна на NIST ITS-90) : K, J, T, N, S, E, B и R
±1.5°C (Макс) на Мерење на Точност : ±1°C (Максимум) Ладно Делница Од 0°C до 85°C
Температурата мерење резолуција : топла и ладна делница = 0.0625°C (typ.)
Четири програмабилни температура аларм излези
Програмабилни дигитален филтер за температура
Ниско Потрошувачка на Енергија : Исклучување Режим, бурст, 1 128 Температура Примероци
Две-жица интерфејс : I2 C-компатибилни, 100 k Hz - Поддржува осум уреди на I2 C автобус
Оперативен напон спектар : 2.7 V до 5.5 V
Оперативен Струја : 500 µA (Типична)
Исклучување на струјата : 2 µA (типична)
Yangtze Реката Интелигенција Производство
Answer : ___________________________ Note :
Модулот доаѓа со К-тип конектор и не е лемење.
НИ 4.88 / парче НАС 9.25 / парче НАС 4.3 / парче НАС 8.11 / парче НАС 1.68 / парче НАС 7.16 / парче НАС 2.55 / парче НАС 0.94 / парче НАС 6.99 / парче НАС 4.94 / парче НАС 2.86 / парче НАС 7.7 / парче НАС 6.51 / парче НАС 1.9 / парче НАС 1.65 / парче НАС 18.41 / парче НАС 10.3 / парче НАС 4.65 / парче

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
CJMCU-96
Примена:
Thermocouple Конвертор

Слична стока во категоријата..