• Ново
[Акции+Перика] Игра SINoALICE Слика Пепелашка Секси Готски Партија Фустан Униформа ноќта на Вештерките cosplay костим за жени
zoom_in

[Акции+Перика] Игра SINoALICE Слика Пепелашка Секси Готски Партија Фустан Униформа ноќта на Вештерките cosplay костим за жени

DEN 4938.24

Износот
check Това е достапна


[Акции+Перика] Игра SINo ALICE Слика Пепелашка Секси Готски Партија Фустан Униформа ноќта на Вештерките cosplay костим за жени
Опис
Состојба : Нова
Материјал : Полиестер Вежба
Вклучува : Фустан+Додатоци+Перика
Овој костим е во парк~!!!!
Бојата може да биде малку различен меѓу CRT и LCD екрани. Ве МОЛИМЕ НЕ ГО КУПИТЕ, ако сте премногу чувствителни на најмала боја разлика. Големина на Табелата Внимание : ова е на податоци за tiled слика,затоа не може да биде 2-4cm грешка,да се земе во предвид кога се прави нарачка ако ум.
Точно Костим Детали :
Врати 1. Ако овој предмет не е она што го сакате, pls чувајте го она што беше, и го испрати назад преку воздухопловната со следење Бр. во 1 недела откако ќе ја добијат. Ние ќе издаде наплата откако ќе се добие парцела. 2. Ако објектот е прекината за време на превозот, pls контактирајте со нас. Ние може да обезбеди соодветна компензација. ве молиме не грижете се. Плаќање прифаќаме само Alipay . Ние го цениме ако може да се плати за објектот, веднаш штом ќе понудата. Предмети ќе биде предаден, ние по добивањето на уплатата. Превозот Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден откако Исплата е расчисти. Повеќето од нашите пратки се преку Кина Пост Воздухопловната (Бесплатен Превозот) : САД : 15-20working дена да пристигнат. Други земји : 25-45days да пристигнат ние, исто така може да брод преку негово барање. Од Експрес (ЕМС/FEDEX/DHL/DPEX) : околу 5-7 работни дена за повеќето земја, купувачот треба да додадете превозот надомест екстра. Сепак, ние не може да гарантира точно време на испорака, поради обичај/post office што е надвор од нашата контрола. Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере тоа ние ќе ви испратиме следење на број и следење на веб-сајтот на вашата е-пошта откако ќе брод надвор од објектот. Ве молиме проверете ја вашата е-пошта. Некои земји може да ви наплати обичај такси, ако вредноста е на високо ниво. Ние не плаќаме за било обичај такси. Обично ние ќе го испрати како Подарок и пишување пониска вредност на пакетот. Контактирајте со Нас на Што обрнуваме внимание се да биде најдобро ebay продавачот ,дали контактирате со нас ако имате било барање или прашање. Ние slove сите проблеми на купувачите ставови, нема потреба да се грижите за нешто, ако го купите тука. Повратни информации, Ние ќе го остави позитивни повратни информации и 5 ѕвезди за вас, откако завршивме со нашите трансакцијата.Ние не го цениме ако ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди на НСД. Ако не сте 100% задоволни со производот и нашите услуги, ве молиме контактирајте со нас преку ebay порака, ние ќе се обидеме потрудиме да се направи тоа право. Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти која и да е лошо повратни информации.

Големина:
S, M, L, XL
Извор:
SINoALICE
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Игра
Пол:
Жените
Број На Модел На:
SINoALICE
Материјал:
Полиестер
Компоненти:
Фустани
Тип На Објект:
Се поставува
Знаци:
Пепелашка
Извор:
SINoALICE
Карактер:
Пепелашка
кориснички:
No
Акции Големина:
s-xl
Компонента:
Фустан+Додатоци+Перика
Материјал:
Полиестер Униформа Крпа,СТП
Стил:
cosplay униформа
Пол:
Мажи,Жени,Унисекс
Возраст:
Возрасни OTAKU
Употреба:
Cosplay Стрипови,ноќта на Вештерките Карневал Фест,OUENDAN,Fanart, Cosplay Униформа

Слична стока во категоријата..