• Намалена цена
  • Ново
Афро Фризура Црна Дама Салон За Убавина Налепници Mural Девојки Соба Декорација Мода Винил Ѕид Decal Z120
zoom_in

Афро Фризура Црна Дама Салон За Убавина Налепници Mural Девојки Соба Декорација Мода Винил Ѕид Decal Z120

DEN 383.00 510.72

Износот
check Това е достапна


Добредојдовте на нашата Продавница !
Ве молиме прочитајте ги опис на производот и се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања!
Големина (1 инч =2.54 см) :
42 см широк x 56 cm високи
56 см широк x 75 цм висина
~~ ЗА ПРОИЗВОДОТ ~~ * Овој производ е еден време за апликацијата. Decals се отстрани , но не се обновливи . * Поради состојба и возраст на ѕидовите пред поднесувањето на барањето, мали штетата може да се случи по отстранување. * Нашите decals се направени со висок квалитет отстранлив винил и се обичај се намали кога се купени. * Нашата пренослив висок квалитет мет винил decals кога се применува на ѕидот се погледне насликани на! * Отстранлив ѕид decals може да се примени во речиси сите чиста, мазна, прашина и маснотии слободна површина. * Големина на decal може да биде малку поголем за да се покаже дека сите детали.
Исто така, можеби ќе ви се допадне :
Како да се користи
1.Ѕидот Decal-1 компјутер ;Пренос Филм - 1 компјутер;Режа -1 pc;Картичка -1 компјутер.Бидете сигурни дека вашиот екран површината се чисти и јасни на влага, масло или прашина.
2.Стап трансфер филм на дизајнот, избегнување на создавање на меурчиња колку што е можно,тогаш scrape тоа повторно и повторно, со вашата картичка.
3.Внимателно отстранете трансфер филм, со decal дизајн во прилог, од подлога од хартија.Флип преку и да ги отстрани останатите подлога од хартија.
4.Внимателно место дизајн и филмот на вашиот дисплеј површината.Го користите вашиот картичка, scrape дизајн цврсто преку филм, од центарот на дизајнот кон рабовите.Внимателно отстранете трансфер филм од decal.
5.Направи (Што може да се сече на парчиња како што се бара.)
~~ ЗАБЕЛЕШКА ~~ * ве Молиме почекајте најмалку 3 недели по сликарство на ѕидовите за да им овозможи на боја да се излечи. * Инсталација се препорачува во рок од 90 дена од купувањето, ве молиме план за тоа. * Ние го препорачуваме инсталирањето да се изедначи, полу-сјај или сјај глеѓ боја. Ако е можно, избегнувајте мат финиш Латекс бои и бои кои содржат анти-графити агенти или дамка блокатори, како и VOC слободни бои, песочни бои и велур бои. * Не се препорачува за примена на unpainted дрво, текстура ѕидови, малтер, бетон, тула или над инјекциска смеса линии. Превозот и Испорака Време Ние брод на светот. Објект за Обработка на Време : Претежно, предмети може да се испраќаат надвор во рок од 2 до 7 работни дена. Транзит време и за време на Испорака се разликуваат во зависност од тоа каде ќе се наоѓа и каде се вашите пакет доаѓа од, како и превозот метод. Исто така, испораката може да биде одложен за одмор или природни несреќи. Предмети се испраќаат од Кина, од Воздухопловната, нормално, да стигнете до повеќето земји во рок од 15 до 30 дена.

боја:
Црна, Бела, Црвена, Жолта, Портокалова, 10 Руменило, 12 Светло Сина, 13 Медиум Сина, 16 Цар Сина, 19 Green, 21 Теал, 24 Браун, 26 Државата Сива, 27 Сива, 28 Темно Сива, 29 Hydrangea Виолетова, 30 Виолетова, 31 Виолетова, 35 Меки Розова, 36 Fuchsia
Големина:
42X56 cm, 56X75 cm
Censor Кодот:
Z120
Стил:
Креативните
Класификација:
За Ѕид,За Фрижидер,Кат Налепници,За Плочка,Прозорец Налепници
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Број На Модел На:
Z120
Спецификација:
Single-piece Package
Бренд Име:
ZINIAN
Тема:
Шема
Сценарија:
Ѕид
Материјал:
ПВЦ

Слична стока во категоријата..