• Ново
слика светло за читање светилка 1W чист алуминиум ЛЕР цевка светилка ноќни леќа светлата
zoom_in

слика светло за читање светилка 1W чист алуминиум ЛЕР цевка светилка ноќни леќа светлата

DEN 691.20

Износот
check Това е достапна


Зрачењето област : 1 квадратни метри -3 квадратни метри
Светилки и фенери дали со извор на светлина : Со извор на светлина
моќност : 5 W и подолу
Применливи простор : Дневна соба и трпезарија, кујна соба друг /други
стил : Едноставен модерен
[материјал] : Алуминиум
[ Спецификација на производот ] : База : висока 38 MM дијаметар од 70 MM должина 60 MM дијаметар 25 MM цевка светилка : 300ММ
[карактеристики на производот] : еколошки светилки и фенери, помалку греење феномен, никаква бучава, заштита на очите, не комарец навреденост, долг живот, силен Сигурен, безбеден, низок напон, богата боја.
[осветлување агол] : леќа : 30 степен
[обемот] : трговски центри, ѕидови, кабинети, облека светилка зрачење, дневна соба, спална соба, ходник.
[влезен напон] : 50/60 HZ AC85 V-AC265 V
[LED број] : 1 *1 W можеби 1 *3 W
[флукс] : 1 W 75-80 LM; 3 W 180 LM;
Светла боја : бела, топло бела, жолта, зелена, сина, црвена.
[боја] : Сребро.
[тежина] : 0.3 KG
[квалитет] : квалитет проблем бесплатна гаранција за една година

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Сенка Тип:
Железо
Бренд Име:
WINZSC
Сенка Ветер:
До & Долу
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Техника:
Перфориран
Тело Материјал:
Железо
Гаранција:
A1
База Тип:
E27
Осветлување Област:
15-30square метри
Материјал:
Легура
Карактеристики:
2
Е dimmable:
No
Број На Модел На:
1SFRHYY
Стил:
Арт Деко
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
сертификација:
CCC
Број на извори на светлина:
1
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Е Светилки Вклучени:
No
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Модел:
Дванаесет илјади денари и дванаесет
Интелигентен тип:
Други
Светилка Сенка Помошни Материјали:
Други
Светилка тело главен материјал:
Алуминиум
Светилка тело и помошни материјали:
Алуминиум
Боја Класификација:
1W (со switch) 1W (без switch) 1W не со мал дефект на ти
Главен материјал на светилка сенка:
Алуминиум
Тип на извор на светлина:
LED
Технологија:
Жица Цртање Виси

Слична стока во категоријата..