• Намалена цена
  • Ново
ORICO HDD Куќиште 2.5 инчен Транспарентен SATA во USB 3.0 SSD Адаптер за лаптоп Samsung Seagate SSD Хард Диск Кутија HDD случај
zoom_in

ORICO HDD Куќиште 2.5 инчен Транспарентен SATA во USB 3.0 SSD Адаптер за лаптоп Samsung Seagate SSD Хард Диск Кутија HDD случај

DEN 318.00 489.12

Износот
check Това е достапна


Опис на производот Боја : 01-Транспарентно Белешки * Пакет содржи Шок подлога за 7 mm дебелината хард дискови, ве молиме приложете подлога на оригиналот внатрешноста на капакот пред да ја вметнете хард диск; 12.5 mm хард дискови не се препорачува за овој производ.
Целосно Транспарентни Дизајн, Лесно Вашиот Живот
Жив проѕирна обвивка со огноотпорни, shockproof АБС материјал, помогне да се направи разлика која хард диск е внатре лесно, со цел да биде прекрасен прилог на вашето биро
USB 3.0 да SATA III Поддржува UASP Протокол
Super Speed USB 3.0 има максимум за пренос на податоци, стапката на 5 Gbps, 10 пати побрз од USB 2.0;20% побрзо од традиционалните USB 3.0, со UASP Трансфер Протокол, со што се намалува ПРОЦЕСОРОТ користење, податоци одложување и времето на чекање.
Карактеристики
Ги поддржува сите стандардни 7mm/9.5 mm 2.5 инчен SATA I/II/III HDD и SSD до 3 TB(Max)
Компатибилни Оперативни Системи : Windows 2000/Windows 98/ XP /Vista/ 7/ 8/10,Lunix,Mac OS 9.1/10.8.4 погоре
Алатката-бесплатно инсталација; hot-swap plug and play (репродуцирај); LED индикатор, Не се Рестартира или Дополнителни Возачот е потребно;
Она што е во кутија :
1 x ORICO 2.5" Хард Диск Куќиште
1 x USB 3.0 Кабел
1 x Упатство
1 x Услуга Картичка

Поддршка На Хард Диск Капацитет:
3TB
Внатрешни Интерфејс:
SATA
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
2139U3
Случај Материјал:
Пластични
Бренд Име:
Orico
Надворешен Интерфејс:
USB
Големина:
2.5
функција 1:
Транспарентен HDD Куќиште
Карактеристика 2:
супер брзина на пренос
функција 3:
За HDD 2.5
карактеристика 4:
ssd адаптер
Карактеристика 5:
sata во usb
Функција 6:
За SSD Samsung
Карактеристика 7:
За SSD Seagate
Функција 8:
За надворешни HD
Излез:
USB3.0 Микро Б
Поддржан систем:
Windows 2000 / XP / 7 / 8 / 10, Linux, Mac OS 9.1 или над

Слична стока во категоријата..