• Ново
Hotone Нано Наследство Серија Орел Срцето Засилувач Главата ОНА-7
zoom_in

Hotone Нано Наследство Серија Орел Срцето Засилувач Главата ОНА-7

DEN 5759.52

Износот
check Това е достапна

ЗА ОВОЈ ПРОИЗВОД
Hotone е Нано Наследство Серија Засилувач Глави се крајната придружници за гитара и бас играчи кои сакаат сериозен тон каде и да одат тие. На 5-вати Нано Наследство Серија amp глави произведува премиум гитара и бас звуци во пет ултра-компактен модели : Вулкан Пет-O (инспириран од легендарниот Peavey 5150*), Орел Срцето (инспириран од легендарниот ENGL Севиџ 120*), Замрзнување Б (инспириран од легендарниот Friedman БИДЕ-100*), Капетан на Зајдисонце (инспириран од легендарниот Soldano SLO-100*) и Siva Boogie (инспириран од легендарниот Bogner Шива*). Се одликува со етерични гитара и бас amp функции и мерење точно една фунта, на Нано Наследство Серија amp глави се совршен прилог на било кој играч на арсенал.
Со одличен звук и максимална преносливост, Hotone е Нано Наследство Серија Засилувач Глави се оптимални решенија за guitarists и bassists кои сакаат одличен ѕвонење за џем сесии, home office прилагодувања, спална соба поставување и повеќе. Hotone Нано Наследство Серија Орел Срцето Засилувач Главата [ОНА-7] Карактеристики : Ултра-компактен, преносни засилувач глави. Звук инспириран од познатиот ENGL Севиџ 120.* Исклучително компактен конфигурација за преносливост. Висок квалитет на ѕвонење со Волумен и да се Добијат контроли. Посебна Волумен и да се Добијат копчиња. 3 Бенд (Бас, Средината, Treble) EQ контроли за обликување на вашиот тон на ѕвонење. Говорникот надвор може автоматски да одговара на кабинети на различни impedances (4-16ohm) FX ЈАМКА за користење на надворешни ефекти. Headphone излез џек е многу погодно за практикување и снимање. Помошен Во џек можете да играте со надворешен музичкиот плеер. 18 V DC напојување (Адаптер вклучен.) Излезна Моќност : 5 W. 1/8" Помошен текст за употреба со MP3 плеери или паметни телефони. 1/8" приклучок за Слушалки/Линија излез за употреба со домашен стерео или компјутерските звучници. 18 V DC напојување вклучени. Димензии (Wx Dx H) : 5" x 2.95" x 2.34" (128mm x 75мм x 59.5 мм.) Тежина : 0.97 lbs. (440 г.) *Споменатите производители и имиња на производи се трговски марки или регистрирани трговски марки на соодветни сопственици. Трговски марки се користат само за да се идентификуваат звук карактер на производи.

Број На Модел На:
ОНА-7
Бренд Име:
HOTONE
Тип:
Ефекти

Слична стока во категоријата..