• Намалена цена
  • Ново
Оригиналниот KUTAI Генератор Контролер GCU-20 Генератор Единица за Контрола
zoom_in

Оригиналниот KUTAI Генератор Контролер GCU-20 Генератор Единица за Контрола

DEN 9821.00 12432.00

Износот
check Това е достапна


Детален Опис На Производот
GCU-20 Автоматско Мотор & Генератор за Контрола на Единица има многу корисни функции како annunciator аларм за излез и избор EM81 / EM121 MPU сигнал за брзо сензори. Тоа е погоден за пумпа мотор контрола. GCU-20, исто така, обезбеди НЕАКТИВЕН контрола за електронски гувернери. (*Заедно со РА-20 Annunciator Модул за помош на корисникот надгледување на лице место и далечински мониторинг и предупредување.) Карактеристики Микропроцесори базиран дизајн Universal ДОВЕДЕ графички интерфејс, прикажува генератор статус и неуспеси Модуларен дизајн, брз инсталација Со annunciator аларм за излез Избор MPU сигнал за брзо уреди со покажувач на Погоден за пумпа мотор контрола Со светилка тест функција за сите преден панел Led диоди и annunciator светилки Обезбеди НЕАКТИВЕН контрола за Elec. гувернери Пет прилагодливи време на одложување potentiometers Шест DIP прекинувачи за поставување на различни параметри на моторот ix DIP прекинувачи за поставување на различни параметри на моторот Спецификации DC Напон 9 до 36 VDC Алтернатор Влезниот Напон Спектар 5~300 VAC Фреквенција 50/60 Hz MPUSignal Текст Спектар ±2 V до 70 V Врвот Рангирани MPU Фреквенција 100 Hz ~ 10,000 Hz Гориво Електромагнетниот Сигнал на Излез 10 Amp @ 12/24 VDC Започнете Сигнал на Излез 10 Amp @ 12/24 VDC Annunciator Излез на 300m A @ 12/24 VDC Потрошувачка на Енергија Под 3 watts Заштита & Аларм Индикатори за Статус на Започнете Неуспех Висока Вода Temp. Низок Притисок На Маслото Нема Брзина Сигнал Overspeed Underspeed Екстра Прог. Текст Прилагодливи Тајмери Моторот Пред-Топлина : 2~30 Секунди Стартер Cranking Време : 1~15 Секунди Стимулирам да се ЗАПРЕ : 1~15 Секунди Мотор Неактивен (Гувернерот) : 0~300 Секунди ngine Кул-Долу : 0~300 Секунди Средина Операција Температура -20~70 C Температура на Чување-35~85 C Релативна Влажност Max. 90% Димензии 88.0 x 88.0 x 37.5 mm Тежина 206 g ±2%

Бренд Име:
GRAIGAR
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
GCU-20
DC снабдување:
9.0 на 36 VDC
Алтернатор Влезниот Напон Спектар :
5~300 VDC
Потрошувачка На Енергија:
Под 3 VA на Авто
Прилагодливи Тајмери Моторот Пред-Топлина :
2~30 сек.
Стартер Cranking Време :
1~15 сек.
Празен Од На Моторот (Гувернерот) :
0~300 дик.

Слична стока во категоријата..