• Намалена цена
  • Ново
1Hz-75MHz Фреквенција Контра 7V-9V 50mA DIY Комплет Cymometer Модул Тестер Метар Пад на Превозот Поддршка
zoom_in

1Hz-75MHz Фреквенција Контра 7V-9V 50mA DIY Комплет Cymometer Модул Тестер Метар Пад на Превозот Поддршка

DEN 360.00 499.68

Износот
check Това е достапна


Карактеристики :
Frequency range : 1 Hz-75 MHz (всушност, тоа може да работат до 78 MHz).
Четирицифрена или пет-цифрениот резолуција на екранот (на пример, x.KHz xxx, x.xxx.MHz, или xx.xx MHz).
Автоматско префрлање на опсег со различни портата пати.
додавање или одземање на програмабилни фреквенција форумот.
Текст отпорност : 1.1 M, паралелно со околу 10p F.
Текст чувствителност : Обично помалку од 20m V ФИРМИ од 1 Hz-100 KHz, зголемувањето на 35m V на 20 MHz и 75m V на 50 MHz (150m V на 78 MHz).
Тековната потрошувачка : 50m A со 7 до 9 V текст.
Опционални (конфигурираат) power-saving режимот што автоматски се исклучува екранот ако фреквенцијата не се промени значително во рок од 15 s.
Спецификации :
Тип : DIY Комплет
Frequency Range : 1 Hz-75 MHz
50 MHz Текст Отпорност : 1.1 M, Паралелно со околу 10 PF
Резолуција : Max. 1 Hz
Тековната Потрошувачка : 50m A со 7 9 V Текст Џек
Приклучок за Внесување : BNC
Дисплеј : Дигитален LED Дисплеј
PCB Големина : 80x58mm/3.15x2.28"
Количина : 1 Сет
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Нема Мало Пакет
Пакет Содржина :
1 Сет x Фреквенција Метар DIY Комплет
Листа На Материјали :
Отпорници (0.25 W , 1%) :
8 x R1-R8 1 к
2 x R9, R15 10 к
1 x R10 100 к
1 x R11 1 M
1 x R12 220
1 x R13 56 к * според различните пакети на C3355, отпорот може да се промени
1 x R14 470
Кондензатори :
1 x Ц1 470n Полипропилен
1 x C2 100 стр Керамика
2 x С3 С5 100n Полипропилен
1 x C4 47u Electrolytic
2 x C6, C8 10u Electrolytic
1 x C7 6-40 стр Променлива
2 x C14, C15 22 стр Керамички
Интегрирани Кола :
1 x U1 PIC16 F628 A (Програмиран) + 18pin IC socket
1 x У2 LM1117-5 V SMD
Transistors
1 x Q1 C945
1 x Q2 J310
1 x Q3 C3355
Диоди :
6 x Д1-D6 1 N4148
1 x D7 1 N5819
Разни :
1 x J1 SIL Штекер & насловот 16 Pin
1 x J2 BNC socket
1 x J3 DC_CZ_ZM приклучок за DC адаптер
1 x switch копчето SW1 AN_SW
1 x switch копчето SW2 SW2 X2
1 x 1 Кристал 20 MHz
2 x SG1 7-сегмент 2-цифрен екран заеднички катоден Црвена
1 x SG3 7-сегмент 1-цифрен екран заеднички катоден Црвена
1 x PCB Главниот
1 x PCB екранот
2 x Бакар столб + + Пролет завртка за Миење

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
фреквенција метар diy комплет
Мерен Опсег:
1.1 M, паралелно со околу 10pF
Точноста Класа:
Автоматско префрлање на опсег со различни портата пати.
Температурата На Работа:
diy комплет
Димензии:
Фреквентен Опсег

Слична стока во категоријата..