• Ново
FPV 5.8 GHz 2000mw 32 Канали за Безжични AV Предавателот TX58-2W и Приемникот RC58-32CH За FPV систем
zoom_in

FPV 5.8 GHz 2000mw 32 Канали за Безжични AV Предавателот TX58-2W и Приемникот RC58-32CH За FPV систем

DEN 4504.32

Износот
check Това е достапна

Опис на производот НОВИ Boscam FPV 5.8 GHz 2000mw 32 Канали за Безжични AV Предавателот TX58-2 W и Приемникот РК 58 - 32 CH За FPV систем TX58-2 W Предавателот Опис : Работна фреквенција : ISM 5.8 GHZ Достапни канал : 32 CH RF моќ : 2 W Напојување : DC 7-12 V Comsumption струја : 800m A/12 V Антена отпорност : 50Ω Антена стекнат : 3d B Видео излез ниво : 1.0 Vp-p Тип/75Ω Аудио излез ниво : 1.0 Vp-p Тип/10 KΩ Видео систем : АВТО Димензија : 58*40*20mm(L*W*H) Тежина : 60g Карактеристики : 32 Канал 2000m W RF Моќ излез Висока осветленост LED дисплеј Не влијае од 2.4 GHz R/C Радија Мали димензии,мала тежина,лесно да се носат Безжичниот радио Канал Фреквенција(MHz) RC58-32 CH Receiver Description : Приемникот Фреквенција : ISM 5.7 GHz-5.95 GHz 32 CH Фреквенција контрола : вграден-во зачестеноста и фаза заклучување јамка Дупли линии AV излез : аналогни AV сигнал на излез ТВ Систем : PAL/NTSC/SECAM (АВТО) МРАВКА конектор : SMA (игла внатре) Примање на чувствителност : -90d Bm Видео внесување : 75Ω/1 Vpp Аудио влез : 10 KΩ/1 Vp Напојување : DC12 volts Актуелна понуда : 200m A Големина : 60*50*15mm Тежина : 65g Карактеристики : RC58-32 CH 32 Канали клуч за автоматски сигнал за пребарување Висока осветленост LED дисплеј Пакет се Вклучени 1 x TX58-2 W предавателот 1 x RC58-32 CH приемник

Бренд Име:
RCMOY

Слична стока во категоријата..