• Намалена цена
  • Ново
VILTROX ИС-200B 12.4 Безжичен Далечински Фото Dimmable Камера за Видео Студио LED Светло Ултра Тенка+DC Адаптер за Canon Nikon
zoom_in

VILTROX ИС-200B 12.4 Безжичен Далечински Фото Dimmable Камера за Видео Студио LED Светло Ултра Тенка+DC Адаптер за Canon Nikon

DEN 3023.00 4140.96

Износот
check Това е достапна


Вовед Viltrox ИС-200 B е про LED Светло со висок квалитет светилка монистра што е енергија-заштеда,животната средина и долго живеел. Фиксна Боја температура , светлина може лесно да се прилагодени според вашите барања. LED светло е толку преносни дека тоа е погоден за локацијата на снимање, за задоволување на вашите снимањето на потребите на повеќе сцени. Главни карактеристики : FSK 2.4 GHz безжична remote control систем, 7 групи 19 канали група контрола 30 W hight светлината Двојно напојување на системот : литиум батерија / DC напојување HD LCD екранот да се направи opertation повеќе удобен и точни Стандард опремени со далечински контролер кој може да се далечински управувач параметри на еден или на целата група ПРЕДВОДЕНА ligts Дебелина : 22mm само; тежина : 556g само Спецификации : -ИС-500 RT Далечински Контролер Фреквенција : FSK 2.4 GHz безжична оддалечен систем за Контрола на далечина (на отворено) : 20 метри Безжичен далечински група : Една група ( A B C D E F ), Полн група( ABCDEF ) Канал : 19 Stand-by time : 2.5 минути без операција, тоа ќе исклучува автоматски Средина температура : -10~50° Моќ : R03 Големина AAA 1.5 V батерија (не се вклучени) Димензија : 141mm×55мм×18mm Тежина : Околу. 100g ( батерии ) Пакет Листата : ИС-200 B LED светло *1 Hot shoe *1 Далечински контролер *1 DC адаптер *1 (НИ Приклучок или ЕУ приклучок) Прирачник *1 Напомена : 1.батериите не се вклучени! 2.Ние ќе брод САД приклучок или ЕУ приклучок за DC адаптер за вас според вашата земја,или можете да ни остави порака за thecorrect DC адаптер!

Бренд Име:
VILTROX
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
Летно 5600K
CRI:
95+
Екранот:
LCD
моќност:
30W
Големина:
26x20x2.2cm
Тежина:
556g
Светлост:
2700Lux/0.5 m

Слична стока во категоријата..