• Ново
Bluetooth сет за Автомобил Безжични FM Предавател Mp3 Плеер Handsfree Повикувајќи Музика USB Полнач за ТФ-Картичка Порта LCD Екран.
zoom_in

Bluetooth сет за Автомобил Безжични FM Предавател Mp3 Плеер Handsfree Повикувајќи Музика USB Полнач за ТФ-Картичка Порта LCD Екран.

DEN 527.52

Износот
check Това е достапна


"
Bluetooth сет за Автомобил Безжични FM Предавател Автомобил Mp3 Плеер Handsfree Повик И Музика & USB Полнач за ТФ-Картичка Порта за Samsung Рацете Слободни Повикувајќи LCD Екран.
* 1,FM предавателот технологија, Поддршка игра музика во ТФ-картичка ,Поддршка се игра на музика од телефон, * 2,поддржува, да се игра на телефонот музика,Поддршка мобилен телефон полнење, Авто моќ-исклучување на мемориската функција, Bluetooth Слободни раце. * 3,Bluetooth hands-free FM Предавателот. Тоа може да игра и пренос на музика од ТФ-картичка за да стерео во автомобил преку FM радио сигнал * 4,Тоа може да се пренесе музиката од вашиот мобилен да автомобил стерео via Bluetooth. Тоа може да се користи како handsfree сет за во автомобил, за време на возење преку Bluetooth * 5,Кога ќе го отворите FM предавателот , Тоа е потребно долго притиснете го копчето за ""CH"" копчето за да се игра USB и ТФ-картичка Музика.Работи со Bluetooth, со МИКРОФОН, поврзете автомобил говорник, бучава поништување Спорт MP3 /WMA, лесно повик и да уживате во музика кога возите DC 12 V, се поврзува i Pod/i Phone, Samsung, i Pad, Nexus, Sony, LG, Motorola, Nokia и други мобилни уреди
Спецификација :
Компатибилен Со : Универзална
Модел : BT5 FM Предавателот
Bluetooth верзија : V3.0+EDR
Фреквенција : 2.402-2.480 GHZ
Осетливост : -42db +/-3db 360
Напон : 5 V +/-0.5
Работат на струјата : 45m A(max)
Режим на струја : 25m A(max)
Ефективна растојание : 5m
RF излез : 4d Bm
FM Фреквенција : 87.5-108.0 MHZ
Се пренесува моќност : 87 d Buv/107d Buv
Функција :
Bluetooth hands-free FM Предавателот
Тоа може да игра и пренос на музика од ТФ-картичка за да стерео во автомобил преку FM радио сигнал
Тоа може да се пренесе музиката од вашиот мобилен да стерео во автомобил преку Bluetooth
Тоа може да се користи како handsfree сет за во автомобил, за време на возење преку Bluetooth
Работи со Bluetooth, со МИКРОФОН, поврзете автомобил говорник, поништување бучава
Спорт MP3 /WMA, лесно повик и да уживате во музика кога возите
DC 12 V, се поврзува i Pod/i Phone, Samsung, i Pad, Nexus, Sony, LG, Motorola, Nokia и други мобилни уреди
Чита ТФ/ Micro SD Картичка и USB диск
Поддршка со A2 DP
Поддршка полнење преку USB порт
Пакет :
1 x Х5 Безжична Bluetooth FM Предавателот е сет за во Автомобил
1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот
Имајте на ум : Нема мало пакет за да зачувате на трошоци и заштита на животната средина.
Како да се Инсталира :
1. Приклучете го FM предавателот комплет во вашето возило е cigarettelighter.
2. Наместете го вашиот радио да неискористени FM фреквенција, тогаш одговара со овој комплет на истата фрекфенција.
3. Активирајте го вашиот телефон Bluetooth функцијата, потоа за пребарување нов уред. Кога телефонот ќе го открие овој автомобил mp3 плеер, ве молиме притиснете го за да се поврзете.

Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Материјал Тип:
Пластични
Бренд Име:
EinCar
Име На Модел:
Автомобил Bluetooth Mp3 Плеер, Fm Предавателот
Од Моќ:
10V~24V
Напон:
12V
Објектот Тежина:
300g
Специјални Функции:
Bluetooth
Објектот Големина:
Din Автомобил Bluetooth Mp3 Плеер Fm Предавателот
Тип На Производ:
Безжична Bluetooth FM Предавателот е сет за во Автомобил Радио Приемник
Поддршка:
U-диск/USB/SD
Функција:
Bluetooth Handsfree& FM Предавателот
Специјални Функции:
Се игра на музика од USB диск и ТФ-Картичка ТФ-Картичка читач
автомобил полнач за:
Универзална За Сите Возила
боја:
Злато
Сет за во автомобил MP3, сет за во Автомобил Радио Приемник:
MP3/WMA музички рацете слободни bluetooth lcd led екран
Се игра на музика од USB диск и ТФ-Картичка, ТФ:
Аудио/репродукцијата на музика преку Bluetooth со A2DP
Безжичен пренос телефонски повик од Blueto:
Поддржува USB диск и SD картичката,со A2DP функција. Со 3,5 mm линија-во џек
Помошен USB или SD Картичка Влез, USB Флеш Дпи:
Bluetooth FM Предавателот, безжична музика поток, bluetooth уреди

Слична стока во категоријата..